Strona główna » Blog » Mezoterapia kolagenowa

Mezoterapia kolagenowa

mezoterapia kolagenowa

Mezoterapia kolagenowa jest zabiegiem polegającym na iniekcji w określone miejsca w ciele preparatu zawierającego kolagen. Tylko odpowiednie narzędzia i środki, w rękach profesjonalistów, mogą pozwolić na osiągnięcie najlepszych efektów. Przeczytaj więcej o tym, jak może wyglądać mezoterapia tropokolagenem typu I, jakie są obszary jej zastosowań oraz efekty działania. Sprawdź również, od czego zależą ceny mezoterapii i dlaczego warto wybrać profesjonalne, gotowe do iniekcji substancje.

Czym jest i gdzie znajduje zastosowanie mezoterapia kolagenowa?

Zabiegi mezoterapii kolagenowej dopiero niedawno zyskały na popularności w różnych gałęziach medycyny. Wstrzykiwanie kolagenu odpowiedniego typu było bowiem dotychczas wykorzystywane głównie w terapii problemów związanych z układem ruchu czy bólu. Obecnie natomiast, zastosowanie mezoterapii poszerzyło się o wiele różnorodnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej czy wsparcie dla zabiegów dentystycznych i implantologicznych. Choć w każdej z tych dziedzin zabiegi z pozoru wyglądają podobnie – po ewentualnym znieczuleniu, preparat kolagenowy wstrzykiwany jest punktowo dokładnie w miejsca, gdzie ma wpływać na tkanki – to jednak efekty tego działania są dość zróżnicowane.

Nowe podejście w medycynie estetycznej

Naturalny tropokolagen typu pierwszego, zawarty w preparatach GUNA Collagen Medical Devices, jest szeroko wykorzystywany w profesjonalnych zabiegach medycyny estetycznej. Twarz, podbródek, szyja, całe ciało, a nawet owłosiona skóra głowy – wszystkie te strefy mogą być poddane mezoterapii. Docelowo zabiegi mogą pomóc w redukcji zmarszczek, regeneracji skóry, poprawiając jej jędrność i sprężystość oraz w poprawie napięcia mięśni twarzy i szyi. Ponadto, pozytywnie wpływają na redukcję widoczności rozstępów, cellulitu oraz blizn. Iniekcje kolagenowe sprawdzają się także w zabiegach z zakresu modelowania sylwetki.

Zastosowanie w stomatologii

Szeroko pojęta stomatologia już od jakiegoś czasu coraz bardziej otwiera się na zabiegi mezoterapii wykorzystującej preparaty kolagenowe. To przede wszystkim pomoc w terapii chorób przyzębia, gdzie odpowiednie iniekcje mogą pomóc w sterowanej regeneracji tkanek. Sprawdzą się również jako wsparcie w leczeniu ran po zabiegach chirurgicznych. Także problemy takie jak bruksizm czy różnego rodzaju bóle mogą być skutecznie redukowane, dzięki regeneracji tkanek mięśniowych pod wpływem dostarczonego kolagenu. Nie bez znaczenia jest tu także terapia bólu stawów skroniowo-żuchwowych o różnorodnym podłożu.

Leczenie bólu, urazów oraz chorób zwyrodnieniowych

Wspomniana już terapia bólu zabiegami mezoterapii z użyciem preparatów kolagenowych, może być stosowana nie tylko w obrębie jamy ustnej, a niemal w każdej okolicy ciała, w której wystąpił uraz czy choroba zwyrodnieniowa. Jest to podstawowe zastosowanie kolagenu, ale nadal badane są inne możliwości jego wykorzystania w formie iniekcji. Firma GUNA również uczestniczy w szeregu badań naukowych oraz aktywnie wspiera propagowanie wiedzy, aby nowe zastosowania kolagenu w formie iniekcji, trafiły do jak najszerszego grona lekarzy.

Sposób działania i efekty mezoterapii kolagenowej

Przy regularnym stosowaniu mezoterapii kolagenowej, efekty jej działania można zaobserwować stosunkowo szybko. Kluczowy jest jednak dobór odpowiedniego preparatu, o potwierdzonej certyfikatami jakości, a także prawidłowe wykonywanie zabiegów z zalecaną regularnością. Obecność cząsteczek kolagenu typu I wraz z substancjami pomocniczymi, podawanych bezpośrednio w miejsca wymagające interwencji, pobudza organizm do regeneracji i odbudowy tkanek. Dzięki temu efekty terapii są odczuwalne i zauważalne przez długi czas.

mezoterapia

Profesjonalne działania podstawą sukcesu

Zabiegi mezoterapii, która wykorzystuje tropokolagen typu I, muszą być wyjątkowo precyzyjne. Tylko profesjonalne podejście pozwala zapewnić bezbolesność zabiegów oraz uniwersalność zastosowań. Wybór naturalnego kolagenu, w największym stopniu zbliżonego budową do kolagenu ludzkiego, pozwala uniknąć ryzyka powikłań. Dobrze wykonany zabieg daje pacjentowi możliwość powrotu do codziennych zajęć jeszcze tego samego dnia, bez negatywnych skutków dla wyglądu czy nastroju pacjenta.

Regularne zabiegi wsparciem dla tkanek

Podstawą skuteczności terapii kolagenem w postaci iniekcji, jest przeprowadzanie zabiegów w regularnych odstępach wskazanych dla danego zastosowania. To pewnego rodzaju stymulacja tkanek do odbudowy, regeneracji oraz lepszego odżywienia, dzięki witaminom i innym substancjom obecnym w składzie gotowych do iniekcji preparatów.

Odpowiednie narzędzia ułatwiające działanie - Collagen Medical Devices

Myśląc o optymalnych narzędziach do mezoterapii, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim podawane substancje. Najbezpieczniejsze, a zarazem najbardziej komfortowe w użyciu są gotowe preparaty. W zależności od ich typu, zawierają oprócz tego samego tropokolagenu typu I, szereg witamin, minerałów oraz innych substancji wspomagających określone działanie. MD-Tissue, MD-Matrix czy MD-Muscle, to propozycje Collagen Medical Devices od firmy GUNA, które cechują się dopracowanym składem i potwierdzonym badaniami działaniem.

Co wpływa na cenę nowoczesnej mezoterapii kolagenowej?

Jak zatem powinna kształtować się cena zabiegów mezoterapii kolagenowej i oraz wykorzystywanych do niej preparatów? Zagadnienie jest bardzo szerokie, ponieważ wpływ na koszty usług oraz same substancje ma wiele czynników. Z całą pewnością w dziedzinach medycznych, nie warto iść na kompromisy kosztem jakości czy spektrum pozytywnego działania. Decydując się na zabieg, warto zweryfikować nie tylko czy produkt posiada właściwe certyfikaty czy badania, ale również opinie na temat specjalisty, który będzie wykonywał zabieg. Pomimo, że zabiegi mezoterapii kolagenowej nie należą do inwazyjnych, wykonywać je powinien wykwalifikowany personel medyczny. Decydując się na zabieg z tropokolagenem u lekarza specjalisty medycyny estetycznej, ryzyko bólu i jakichkolwiek skutków ubocznych zabiegu ograniczamy do minimum.

Koszty gotowych preparatów do profesjonalnego użytku

Choć na rynku dostępne są różnorodne substancje zawierające kolagen przeznaczony do iniekcji, najwygodniejsze w użyciu są preparaty gotowe, dostarczane lekarzowi w sterylnych fiolkach. Nie wymagają przygotowania, a ich użycie nie wiąże się z ryzykiem wprowadzenia zanieczyszczeń do substancji wstrzykiwanej w trakcie mezoterapii. Poza bezpieczeństwem, taka forma preparatu pozwala również na skrócenie czasu trwania zabiegu i daje gwarancję właściwej konsystencji preparatu, co ma wpływ na komfort zabiegu.

 
 

Collagen Medical Devices to nie tylko tropokolagen typu I

To, co wyróżnia dostępne na rynku produkty kolagenowe z linii CMD, to obecność dodatkowych, funkcjonalnych składników. Pośród nich na szczególna uwagę zasługują substancje aktywne tj. kwas askorbinowy, witaminy z grupy B, glukonian magnezu, kwas cytrynowy w MD-Tissue i MD-Matrix, czy też hiperycyna, hiperforina, kwercetyna, rutozyd, garbniki, flawonoidy w MD-Muscle. Obok zapewnienia optymalnych warunków dla działania tropokolagenu, mają osobne, „własne” zadania, idealnie dopasowane do obszarów zastosowań i problemów w nich występujących.

Szeroka oferta dla różnych gałęzi medycyny

Zastosowanie mezoterapii kolagenowej jest stale poszerzane dzięki sukcesywnie prowadzonym badaniom i obserwacjom, dokonywanym przez praktykujących tę metodę terapii specjalistów. Warto się zapoznać z efektami działania tego typu zabiegów i zweryfikować dostępne na rynku substancje. Jeśli jesteś lekarzem, sprawdź naszą ofertę, dzięki której masz szansę poznać wyjątkowe produkty medyczne o światowej renomie, stosowane przez coraz szersze grono specjalistów. A jeśli jako pacjent/ka chcesz skorzystać z zabiegów z zastosowaniem preparatów GUNA Collagen Medical Devices, zapraszamy do zakładki „Gabinety”, gdzie znajdziesz specjalistę, który wykonuje mezoterapię kolagenowa w Twojej okolicy!