Strona główna » Blog » Usuwanie podwójnego podbródka z MD Matrix

Usuwanie podwójnego podbródka z MD Matrix

Usuwanie podwójnego podbródka z MD Matrix

Usuwanie podwójnego podbródka z MD Matrix to efektywna metoda terapii z wykorzystaniem innowacyjnego preparatu z linii Collagen Medical Devices, czyli serii produktów medycznych, opracowanych przez włoską markę GUNA. Z ich pomocą można wyeliminować wiele niedoskonałości urody, których przyczyny są bardzo zróżnicowane. Jednym z takich problemów estetycznych jest właśnie podwójny podbródek, wpływający na samoocenę i mogący osłabić poczucie atrakcyjności.

Spis treści:
Na czym polega zabieg?
Innowacyjna formuła MD Matrix
Właściwości i zastosowanie
Jak wygląda zabieg?
Sposób użycia i metody iniekcji
Przeciwwskazania i środki ostrożności
Koszt

Na czym polega usuwanie podwójnego podbródka z MD Matrix?

Usuwanie podwójnego podbródka z MD-Matrix polecane jest wszystkim pacjentom, którzy zmagają się z tym niekorzystnym objawem. Przyczyną podwójnego podbródka zazwyczaj jest lokalne, nadmierne odłożenie się tkanki tłuszczowej, połączone z naturalnymi procesami starzenia się skóry, ale równie często wynika także z braku zachowywania właściwej postawy ciała. Nie bez znaczenia pozostaje brak ruchu, niewłaściwa dieta czy stres. Czynniki te prowadzą do słabszego dotlenienia tkanek i kumulowania niepożądanych substancji w organizmie, a w konsekwencji problemów z usuwaniem odpadów metabolicznych. Rezultatem jest gromadzenie się w tkance łącznej płynów, na które naciskają komórki tłuszczowe. Poza zniekształceniem, występuje też utrudniony przepływ krwi i limfy oraz utrata włókien kolagenowych. Skóra staje się wiotka, przez co, nawet po spadku wagi, podwójny podbródek wciąż może pozostawać widoczny.

Innowacyjna formuła MD-Matrix

MD-Matrix to produkt o innowacyjnej formule, opracowanej na podstawie specyfiki zachodzących w organizmie procesów fizjologicznych oraz działającej na wielu poziomach. Podstawowym składnikiem preparatu jest kolagen w najkorzystniejszej z punktu widzenia swoich funkcji formie, który odpowiada za podtrzymanie, wspieranie i wzmocnienie naturalnych włókien w tkance łącznej. MD-Matrix można wstrzykiwać bezpośrednio w konkretne obszary tkanki, celem jej kompleksowej przebudowy mechanicznej. Aby formuła produktu była jeszcze bardziej efektywna, w jego składzie znajdują się także substancje pomocnicze – kwas cytrynowy oraz nikotynamid. Pierwszy z tych składników stymuluje produkcję cząsteczek energetycznych ATP, co reaktywuje metabolizm komórkowy. Drugi natomiast należy do witamin z grupy B i wspiera liczne procesy metaboliczne, a także działa jako silny antyoksydant oraz dotlenia tkanki. Substancje dodatkowe przyspieszają spalanie tłuszczu i aktywują fibroblasty, co przywraca właściwą architekturę tkanek i usprawnia miejscowe mikrokrążenie.

Właściwości i zastosowanie

MD-Matrix jest produktem przeznaczonym do usuwania lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej, a także ujędrniania podskórnej tkanki łącznej. Z jego pomocą można znacząco przyspieszyć metabolizm tkankowy, co ułatwia eliminowanie podwójnego podbródka. Preparat ten nadaje się również do walki z cellulitem oraz modelowania ciała, np. w okolicach pępka czy nad kolanami. Właściwości MD-Matrix w dużym stopniu wynikają z zastosowania kolagenu typu I w formie tropokolagenu, który natychmiastowo po podaniu, bez wywoływania stanu zapalnego, odbudowuje strukturalną tkankę łączną włóknistą. Iniekcja może odbudować zaopatrzenie w naczynia krwionośne i limfatyczne, a tym samym usprawnić metabolizm i krążenie limfy w tym obszarze. W wyniku regeneracji tkanki łącznej włóknistej, dochodzi również do poprawy wyglądu skóry oraz przywrócenia elastyczności i sprężystości struktur tkanki podskórnej.

Męski podbródek

Jak wygląda usuwanie podwójnego podbródka z MD-Matrix?

Usuwanie podwójnego podbródka z preparatem MD-Matrix odbywa się poprzez bezpośrednią iniekcję tego wyrobu w tkankę tłuszczową. Działa on korzystnie na tkankę łączną, skórę i tkanki podskórne. Zabieg ten może być przeprowadzany jedynie przez wykwalifikowany personel medyczny, celem wzmocnienia macierzy w tkankach, zabezpieczenia przed wolnymi rodnikami oraz zahamowania procesów starzenia. MD-Matrix jest produktem przystosowanym do użycia zarówno w połączeniu z innymi wyrobami medycznymi oraz zabiegami, jak i niezależnie od nich. Można także łączyć ze sobą poszczególne preparaty z serii Collagen Medical Devices, odpowiednio dostosowując terapię do sytuacji klinicznej pacjenta.

Sposób użycia i metody iniekcji

Terapia z wykorzystaniem MD-Matrix, polega na realizacji 1 zabiegu w tygodniu, do momentu osiągnięcia zadowalającego efektu, gdzie najczęściej wykonuje się ok. 6 sesji. W przypadku usuwania podwójnego podbródka stosuje się metodę iniekcji śródskórnej i podskórnej. Należy przy tym pamiętać, że miejsce wkłucia musi być odpowiednio przygotowane poprzez jego dezynfekcję oraz użycie sterylnych materiałów i preparatów. Podanie preparatu odbywa się metodą mezoterapii, z wykorzystaniem odpowiednio dobranych igieł. Głębokość wprowadzania igły to ok. 1,3 mm, punktowo co ok. 2 cm, podając ok. 0,2-0,3 ml preparatu na miejsce wkłucia, w zmienioną tkankę.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie odnotowano przypadków negatywnej reakcji na produkt MD-Matrix, jednak pacjenci wrażliwi na którykolwiek ze składników tego preparatu powinni być poddani próbie uczuleniowej przed jego zastosowaniem. W tym celu należy punktowo wstrzyknąć 0,1 ml produktu w okolice ramienia lub przedramienia, a następnie przeprowadzić obserwację przez 1 godzinę. U niektórych pacjentów podanie preparatu wywołuje delikatne pieczenie w miejscu iniekcji, które spowodowane jest zawartym w nim kwasem cytrynowym, jednak odczuwalne jest ono tylko podczas trwania zabiegu. Nieduże zaczerwienienie w okolicy wkłucia jest naturalną reakcją skóry, będącą rezultatem mechanicznego wprowadzenia igły. Przed i po podaniu preparatu MD-Matrix, należy oczyścić i odkazić skórę ze względu na zachowanie bezpiecznych warunków do przeprowadzenia zabiegu. Sam produkt należy przechowywać w temperaturze 2-30 stopni Celsjusza, w miejscu zabezpieczonym przed zamarzaniem i oddziaływaniem promieni słonecznych oraz niedostępnym dla dzieci.

Ile wynosi cena usuwania podwójnego podbródka z MD Matrix?

Cena usuwania podwójnego podbródka z MD-Matrix, jest uzależniona od wielu czynników. Koszty zależą przede wszystkim od indywidualnych ustaleń poszczególnych gabinetów medycyny estetycznej, a także liczby wykonywanych sesji. Aby realizować ten zabieg, placówki medyczne muszą jednak dysponować unikalnymi produktami marki GUNA. Ich wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest AMBRA Group. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.