Strona główna » Twarz & podbródek

KOLAGEN DO
TWARZY

Kolagen do twarzy znajduje zastosowanie w różnych zabiegach medycyny estetycznej. Odgrywa on wyjątkowo istotną rolę, ponieważ w naszym organizmie funkcjonuje jako podstawowy budulec skóry. Za jego pomocą możliwe jest odżywienie i zregenerowanie cery, co najczęściej odbywa się poprzez bezpośrednie dostarczenie kolagenu w formie iniekcji. Naturalna produkcja tego składnika maleje z wiekiem, dlatego konieczne jest stymulowanie syntezy jego włókien. W tym celu wykorzystywane są specjalne preparaty kolagenowe.

Poniżej prezentujemy podsumowanie różnych zastosowań kolagenu:
Wsparcie regeneracji skóry
  • fotostarzenie
  • zwiotczenie związane z wiekiem
  • przesuszenie
Poprawa napięcia mięśni twarzy i szyi
  • bruksizm
  • poprawa tonusu mięśnia szerokiego szyi
  • zmniejszenie nadmiernego napięcia mięśni szyi
  • zmniejszenie nadmiernego napięcia mięśni mimicznych twarzy
Wsparcie leczenia blizn
  • po usuwaniu znamion
Wsparcie redukcji lokalnej tkanki tłuszczowej
  • “chomiki”
  • “podwójny podbródek”
Wsparcie procesu spłycania zmarszczek
  • “kurze łapki”
  • “lwia zmarszczka”
  • “broda czarownicy”
  • bruzdy nosowo-wargowe
  • “zmarszczki palacza”

Jak działa dobry kolagen na twarz?

Jak działa dobry kolagen na twarz? Składnik ten przyczynia się przede wszystkim do regeneracji skóry, dzięki czemu redukuje objawy związane z fotostarzeniem, zwiotczeniem czy przesuszeniem. Jego zastosowanie przywraca również właściwe napięcie mięśni mimicznych twarzy oraz tonusu mięśnia szerokiego szyi. Kolagen świetnie sprawdza się także w terapii blizn, w tym po usuwaniu znamion czy inwazyjnych zabiegach estetycznych. Z powodzeniem redukuje on również lokalną tkankę tłuszczową, dzięki czemu pozwala na zniwelowanie podwójnego podbródka czy charakterystycznych „chomików”, poprawiając tym samym owal twarzy. Zabieg z jego wykorzystaniem stosowany jest też do spłycania zmarszczek, w tym bruzd nosowo-wargowych, zmarszczek palacza, „kurzych łapek”, „brody brukowanej” czy „lwiej zmarszczki”. Za jego pomocą można również złagodzić objawy bruksizmu.

Na czym polega zabieg?

Zalecanym zabiegiem z wykorzystaniem kolagenu jest mezoterapia tropokolagenowa, która wykazuje działanie odmładzające i zagęszczające skórę. Jej przeprowadzenie opiera się na stymulowaniu aktywności fibroblastów, celem wzrostu naturalnej produkcji włókien kolagenowych. Procedura ta polega na podaniu do skóry specjalnego preparatu, który poza substancją czynną – kolagenem, zawiera też specjalnie dobraną mieszankę witamin i składników odżywczych, wspierająca działanie kolagenu i przyspieszająca jego efekty. Sam zabieg mezoterapii tropokolageowej jest małoinwazyjny i trwa zwykle 10-30 minut. W przypadku bardziej wrażliwych pacjentek, na czas procedury stosuje się znieczulenie miejscowe, polegające na nałożeniu na skórę znieczulającego kremu, co sprawia, że zabieg staje się bardziej komfortowy. Preparat wstrzykiwany jest cienką igłą śródskórnie, a wykorzystywane mikrocząsteczki, pozostają w pełni zgodne z kolagenem naturalnie obecnym w naszej skórze, dlatego też zabieg jest bezpieczny i nie powoduje żadnych działań niepożądanych.

Jakie efekty zapewnia mezoterapia tropokolagenowa?

Nowe włókna kolagenowe, powstałe podczas zabiegu, są regularne i równoległe, dzięki czemu przyczyniają się do uniesienia zwiotczałych fragmentów skóry i wygładzają zmarszczki. Owal twarzy ulega poprawie, co zapewnia efekt liftingu bez wykorzystania skalpela. W efekcie cera staje się zdrowa, promienna i odmłodzona. Mezoterapia z wykorzystaniem kolagenu stanowi też zabezpieczenie przed działaniem wolnych rodników, które uszkadzają włókna skóry. Nasza cera jest wciąż narażona na kontakt z nimi pod wpływem oddziaływania promieni UV, ekspozycji na zanieczyszczenia, nadmiernego stresu, złej diety czy stosowania używek, dlatego tak ważne jest stosowanie odpowiednich procedur, które pomogą zabezpieczyć skórę przed ich destrukcyjnym działaniem.

Jaki naturalny kolagen do twarzy będzie najlepszy?

Jaki naturalny kolagen do twarzy będzie najlepszy? W mezoterapii największą efektywność zapewni kolagen w formie tropokolagenu. Ma on postać złożonego biopolimeru, który jest zbudowany z łącznie trzech cząsteczek kolagenu. Funkcjonuje on jako podstawowy element strukturalny grubszych włókien kolagenowych, a za jego syntetyzowanie w tkance łącznej odpowiadają fibroblasty. Naturalna produkcja tego składnika znacząco maleje z wiekiem. Jego ubytek po 25. roku życia wynosi nawet 1,5 proc. w skali roku, co objawia się zaburzeniem owalu twarzy, występowaniem zmarszczek oraz utratą elastyczności i jędrności skóry. Tropokolagen wykorzystywany w mezoterapii, powinien być odpowiednio dobrany, aby jak najefektywniej wesprzeć spowalniający z wiekiem proces produkcji kolagenu przez nasz organizm.

Tropokolagen typu I

W przypadku zabiegów wykonywanych na twarzy, bardzo dobre efekty zapewnia tropokolagen typu I. Działa on jako prekursor kolagenu dojrzałego i ma formę potrójnej helisy. Fibroblasty wytwarzają go do macierzy zewnątrzkomórkowej podczas neosyntezy, co prowadzi do zbudowania specjalnego biorusztowania zaraz po iniekcyjnym podaniu go w miejsce, w którym struktury kolagenowe są słabsze lub uszkodzone. Biorusztowanie (tzw. bioscaffold) ma przestrzenną postać, dzięki czemu może zapewnić strukturalną integralność tkanek oraz poprawić ich sprężystość i odporność na rozciąganie. Tropokolagen typu I, używany w zabiegu mezoterapii, powinien mieć taką samą budowę, jak naturalny kolagen syntetyzowany w organizmie przez fibroblasty. Z tego względu procedura wymaga zastosowania produktów iniekcyjnych wysokiej jakości pochodzenia naturalnego. 

ZOBACZ możliwe EFEKTY PO 4-5 ZABIEGACH
Z PREPARATAMI CMDs

przed zabiegami

po zabiegach