Strona główna » Blog » Kolagen na cellulit

Kolagen na cellulit

Kolagen na cellulit

Kolagen na cellulit przynosi bardzo dobre efekty terapeutyczne. Produkcja tego składnika przez organizm zmniejsza się z wiekiem, przez co tkanka łączna traci swoją jędrność i elastyczność. W rezultacie zwiększa się ryzyko wystąpienia cellulitu, uwidaczniającego się pod skórą jako mało estetyczne zgrubienia na pośladkach, udach, ramionach i brzuchu. Sposobem na jego redukcję może być właśnie zastosowanie odpowiednich preparatów kolagenowych w ramach specjalistycznych zabiegów.

Spis treści:
Jakie efekty zapewnia?
Poprawa wyglądu skóry
Cofanie niekorzystnych zmian
Jaki będzie najlepszy?
Tropokolagen typu I

Jakie efekty zapewnia kolagen na cellulit?

Kolagen na cellulit zapewnia bardzo korzystne efekty, jednak warunkiem jest korzystanie z określonych wyrobów zawierających go w odpowiedniej formie. Jednymi z nich są wysokiej jakości preparaty, wykorzystywane podczas zabiegu mezoterapii, które między innymi znajdziesz w ofercie naszej firmy Regenova Therapeutics. Za ich pomocą można zredukować cellulit powstały wskutek zaburzeń mikrokrążenia, prowadzących do rozrostu tkanki tłuszczowej oraz wywierania przez nią nacisku na okoliczną tkankę łączną. W efekcie tłuszcz zbija się w nieestetyczne grudki, na co wpływa też oddziaływanie estrogenów. Z zabiegów mezoterapii kolagenowej mogą korzystać wszystkie osoby dotknięte tym problemem. Cellulit występuje głównie u kobiet, niezależnie od masy ciała oraz wieku.

Poprawa wyglądu skóry

Utrata kolagenu przez organizm, bardzo negatywnie wpływa na procesy, które odpowiadają za wydalanie toksyn z organizmu. Powoduje to, że zaczynają się one odkładać w komórkach tłuszczowych, przez co widoczność cellulit jest coraz większa. Zastosowanie odpowiednio dobranych preparatów kolagenowych, może jednak w znaczący sposób poprawić wygląd i kondycję skóry. Produkty tego typu uzupełniają przede wszystkim niedobory kolagenu, dzięki czemu pozytywnie wpływają na stan tkanek. Ich systematyczne wykorzystywanie w specjalistycznych zabiegach wzmacnia jednocześnie ściany naczyń krwionośnych, dzięki czemu pobudza krew do sprawniejszego krążenia. Organizm staje się lepiej dotleniony, a w tkance tłuszczowej przestają się gromadzić toksyny. Preparaty kolagenowe nie tylko redukują pomarańczową skórkę, ale też przeciwdziałają jej powstawaniu.

Praca w laboratorium

Niekorzystnych zmiany

W przebiegu cellulitu dochodzi do zmian w obrębie zarówno tkanki tłuszczowej, jak i włosowatych naczyń krwionośnych oraz limfatycznych. Cellulit to niezapalny stan degeneracyjny, który wywołuje zmiany również w tkance podskórnej. W efekcie powstają nieregularności na powierzchni skóry, mające początkowo postać obrzęku. Pod wpływem utraty sprawności metabolizmu i osłabienia krążenia dochodzi do powstawania zmian wtórnych. Z reguły mają formę zwłóknień, które następnie ewoluują w guzki i stwardnienia włókien tkanki łącznej. Komórki tłuszczowe ulegają rozrostowi, co obniża elastyczność przegród tkanki łącznej włóknistej. Ich usztywnienie i zwiotczenie dodatkowo zwiększa widoczność nierówności na powierzchni skóry. Ucisk na występujące w tym obszarze naczynia włosowate i limfatyczne, osłabia zaopatrzenie w tlen, a także przyczynia się do zatrzymywania wody, utrudnienia wymiany metabolitów oraz intoksykacji tkanki. Wszystkie te zmiany można jednak złagodzić, wybierając właściwy preparat kolagenowy.

Jaki kolagen na cellulit będzie najlepszy?

Jaki kolagen na cellulit przyniesie najlepsze rezultaty terapeutyczne? Aby pozbyć się nieestetycznych zmian skórnych, zaburzeń funkcjonowania tkanki tłuszczowej i łącznej oraz nieprawidłowości w pracy układu krwionośnego i limfatycznego, warto zdecydować się na produkt MD-MATRIX dostępny w naszej ofercie. Preparat ten znajduje zastosowanie w zabiegu mezoterapii, który może wspomóc przyspieszenie metabolizmu tkankowego, wzmocnienie naczyń krwionośnych, poprawę krążenia oraz zapobieganie uszkodzeniom wywołanym przez działanie wolnych rodników. W produkcie głównym składnikiem jest tropokolagen typu I, będący gotowym substratem do strukturalnej odbudowy włókien kolagenowych. Mezoterapia z jego użyciem dostarcza substancje aktywne bezpośrednio do miejsca występowania cellulitu, co może znacząco zwiększać efektywność regeneracji.

Tropokolagen typu I

Tropokolagen typu I zawarty w oferowanych przez nas produktach, jest prekursorem kolagenu dojrzałego. Składnik ten ma postać potrójnej helisy i jest dostarczany do macierzy zewnątrzkomórkowej wskutek procesu neosyntezy, za którą odpowiadają fibroblasty. Dojrzałe włókna kolagenu tworzą specjalne biorusztowanie, zapewniające odpowiednią integralność strukturalną oraz podnoszącą odporność tkanek na rozciąganie i poprawiającą ich sprężystość. Produkty kolagenowe oferowane przez Regenova Therapeutics  zawierają kolagen o budowie niemal identycznej z tym produkowanym naturalnie przez ludzkie fibroblasty, przez co zapewniają bardzo dobre efekty w redukowaniu „pomarańczowej skórki”. Mezoterapia przeprowadzana pod kątem redukowania cellulitu może też obejmować dostarczanie innych substancji aktywnych, takich jak np. witaminy czy składniki odżywcze. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi usługami oraz nawiązania kontaktu.