Strona główna » Szyja & dekolt

KOLAGEN NA
SZYJĘ I DEKOLT

Kolagen na szyję i dekolt znajduje zastosowanie w zabiegach medycyny estetycznej, których celem jest zregenerowanie skóry w tych obszarach ciała. Wykorzystanie tego naturalnego budulca może wyeliminować wiele objawów, wynikających z procesów starzenia, bezpiecznie przywracając zadbany i piękny wygląd. W takich zabiegach trzeba zastosować odpowiednio dobrany kolagen, dostępny w preparatach oferowanych przez ich polskiego dystrybutora – firmę AMBRA Group.

Poniżej prezentujemy podsumowanie różnych zastosowań kolagenu:
Regeneracja skóry
  • fotostarzenie
  • zwiotczenie związane z wiekiem
  • przesuszenie
Poprawa napięcia mięśni szyi
  • przywrócenie właściwego napięcia mięśnia szerokiego szyi
Spłycenie zmarszczek
  • między piersiami
Leczenie blizn
  • po usuwaniu znamion
  • po zabiegach laserowych 

Do czego można wykorzystać kolagen na szyję i dekolt?

Kolagen na szyję i dekolt pozwala na kompleksowe zregenerowanie skóry, a tym sam wyeliminowanie efektów fotostarzenia, przesuszenia czy zwiotczenia związanego z wiekiem. Zabieg z jego wykorzystaniem jest też sposobem na przywrócenie prawidłowego napięcia mięśnia szerokiego szyi, spłycenie zmarszczek występujących między piersiami czy zredukowanie blizn powstałych po usuwaniu znamion lub zastosowaniu lasera. Do najbardziej efektywnych procedur, bazujących na preparatach kolagenowych, należy mezoterapia, którą można przeprowadzić na obszarze całego ciała, w tym również skóry szyi oraz dekoltu.

Na czym polega iniekcyjny zabieg kolagenowy?

Mezoterapia kolagenowa to nieinwazyjny zabieg, w którym do skóry podawany jest specjalny preparat. Poza kolagenem zawiera on również odpowiednio dobrane składniki odżywcze i witaminy. Pod wpływem dostarczenia tej mieszanki do skóry właściwej szyi i dekoltu, następuje przywrócenie ubytków włókien kolagenowych. Proces starzenia się prowadzi do zmniejszenia produkcji kolagenu oraz jego zawartości w tkankach, co objawia się utratą ich prawidłowego napięcia, występowaniem zmarszczek, osłabieniem nawilżenia czy obniżeniem jędrności i elastyczności. Mezoterapia kolagenowa jest skutecznym sposobem na wyeliminowanie tych mankamentów urody.

Jakie efekty daje iniekcyjny zabieg kolagenowy?

W zabiegu tym stosowany jest odpowiednio dobrany tropokolagen, czyli biopolimer złożony z trzech cząsteczek kolagenu. Jego syntezę przeprowadzają fibroblasty w tkance łącznej, co prowadzi do utworzenia struktury budulcowej grubszych włókien kolagenowych. Mezoterapia tropokolagenowa pozwala na poprawę napięcia skóry i wygładzenie zmarszczek, zachowanie odpowiedniego nawilżenia oraz zwiększenie objętości skóry w obszarze dekoltu i szyi, co prowadzi do odzyskania ich odświeżonego i zdrowego wyglądu.

Przebieg terapii

Na szyję i dekolt zalecana jest mezoterapia w formie igłowej, która charakteryzuje się małoinwazyjnością i bezpieczeństwem. Zabieg ten polega na iniekcyjnym podaniu specjalnie dobranego preparatu do skóry właściwej, co zajmuje czas około 10-30 minut. Procedura odbywa się w znieczuleniu miejscowym, uzyskiwanym dzięki uprzedniemu nałożeniu na skórę w obszarze poddawanym zabiegowi specjalnego kremu, zdecydowanie zmniejszającego dyskomfort odczuwany podczas zabiegu przez bardziej wrażliwe na ból pacjentki. Do wstrzyknięcia preparatu służy bardzo cienka igła. Mikrocząsteczki kolagenu, podawane wraz z preparatem w trakcie zabiegu, są w pełni zgodne z substancją budulcową, która występuje naturalnie w ludzkim organizmie.

Wskazania do zabiegu

Mezoterapia kolagenowa pozwala na odmłodzenie skóry dekoltu oraz szyi. Zabieg ten sprawdza się w przypadku pacjentów, którzy chcą poprawić wygląd zewnętrzny w oparciu o syntetyzowanie całkowicie organicznych składników budulcowych. Procedura ta wykorzystywana jest również do redukcji niekorzystnych następstw schorzeń metabolicznych, które wywierają bezpośredni wpływ na stan tkanki łącznej. Zastosowanie odpowiednio dobranego kolagenu, może wyeliminować wiele miejscowych niedoskonałości w obszarze skóry dekoltu oraz szyi.

Dlaczego warto zastosować kolagen na szyję i dekolt?

Kolagen na szyję i dekolt przynosi bardzo dobre efekty, a jednocześnie nie wywołuje skutków ubocznych i działań niepożądanych. Substancja ta może być wykorzystywana razem z innymi środkami stosowanymi w terapiach odmładzających, włącznie z toksyną botulinową, kwasem hialuronowym czy mieszankami witaminowo-minerałowymi. Pierwsze, widoczne efekty przeprowadzonej mezoterapii kolagenowej, można uzyskać już po kilku sesjach. Zabieg ten może być też często powtarzany i nie wymaga żadnej rekonwalescencji. Objawy podczas zabiegu w postaci uczucia delikatnego bólu, pieczenia czy śladowego zaczerwienienia, nie wywołują dużego dyskomfortu i w krótkim czasie po zabiegu mijają samoistnie, dzięki czemu zastosowanie kolagenu można uznać za w pełni bezpieczne dla większości pacjentów.

Tropokolagen typu I

Zastosowanie tropokolagenu typu I w formie iniekcyjnej, można uznać za jeden ze skuteczniejszych zabiegów na szyję i dekolt, mimo, że jest to jeden z trudniejszych do utrzymania młodego wyglądu obszar ciała. Tropokolagen po wstrzyknięciu działa jako prekursor dojrzałego kolagenu, tworząc przestrzenną sieć, która jest swego rodzaju rusztowaniem dla skóry oraz zapewnia właściwą sprężystość i integralność strukturalną tkankom, zwiększając ich odporność na rozciąganie. Tropokolagen typu I posiada jednocześnie budowę niemal identyczną z kolagenem obecnym w naszej skórze. Aby uzyskać najwyższą efektywność zabiegu mezoterapii kolagenowej, trzeba zastosować preparaty o odpowiednim składzie i pochodzeniu. Dystrybuowana przez naszą firmę linia kolagenowych wyrobów medycznych, spełnia wszystkie wymogi dla najwyższej skuteczności działania.

ZOBACZ EFEKTY PO 4-5 ZABIEGACH Z PREPARATAMI CMDs

przed zabiegami

po zabiegach