Strona główna » Blog » Kolagen na zmarszczki

Kolagen na zmarszczki

Kolagen na zmarszczki

Kolagen na zmarszczki wykorzystywany jest w różnych zabiegach, które pozwalają na zredukowanie tego typu zmian. Obecnie znajduje on szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej, ponieważ daje możliwość kompleksowego zregenerowania i odżywienia cery. Kolagen jest jednym z podstawowych budulców skóry, jednak jego produkcja w organizmie z wiekiem spada. Z tego względu zaleca się podawanie go poprzez iniekcje, z wykorzystaniem odpowiednio przygotowanych preparatów kolagenowych.

Spis treści:
W jaki sposób działa?
Zabieg odmładzająco-ujędrniający
Efekty i korzyści
Jaki wybrać?
Tropokolagen typu I

W jaki sposób działa dobry kolagen na zmarszczki?

Dobry kolagen na zmarszczki działa w sposób ściśle zależny od naturalnych właściwości tego składnika. Jego zastosowanie regeneruje skórę, redukując szereg negatywnych objawów, związanych z procesami starzenia. Za pomocą kolagenu można nie tylko zmniejszyć widoczność bruzd, ale również wyeliminować przesuszenie czy zwiotczenie skóry, lokalną tkankę tłuszczową, podwójny podbródek i blizny. Zmarszczki redukowane są także poprzez poprawę właściwego napięcia mięśni twarzy. Kolagen pozwala na znaczące zminimalizowanie wielu takich zmian. Dotyczy to zarówno zmarszczek mimicznych, jak i zmarszczek palacza, bruzd nosowo-wargowych czy tzw. kurzych łapek, lwich zmarszczek lub brody brukowanej.

Zabieg odmładzająco-ujędrniający

Kolagen wykorzystywany jest w specjalnym zabiegu odmładzająco-ujędrniającym, znanym jako mezoterapia kolagenowa. Procedura ta polega na odpowiedniej stymulacji pracy fibroblastów, aby zwiększyć produkcję włókien kolagenowych i elastynowych. W zabiegu tym, do skóry podawany jest specjalny preparat. Oprócz głównego składnika aktywnego w postaci kolagenu, zawiera on również zestaw witamin, minerałów i substancji odżywczych. Mezoterapia kolagenowa to zabieg przeprowadzany w 10-30 minut, a przy tym małoinwazyjny. Bardziej wrażliwy bólowo pacjent może otrzymać na jego czas znieczulenie miejscowe, dzięki czemu zabieg przebiega bez większego dyskomfortu. Do iniekcji preparatu wykorzystuje się bardzo cienką i krótką igłę, co również nie pozostaje bez znaczenia w kwestii eliminacji odczuć bólowych u pacjenta.

Efekty i korzyści

W wyniku zabiegu powstają nowe włókna kolagenowe, które mają równoległą strukturę. Ich regularna budowa pozwala na uniesienie zwiotczałych obszarów skóry, a tym samym wygładzenie zmarszczek. Poprawie ulega również owal twarzy, dzięki czemu uzyskiwany jest efekt bezoperacyjnego liftingu. Ze względu na wzmożoną produkcję kwasu hialuronowego przy okazji pobudzenia fibroblastów, podnosi się objętość skóry oraz poziom jej nawilżenia. Cera jest dzięki temu nie tylko pozbawiona widocznych zmarszczek i odmłodzona, ale też promienna i zdrowa. Zastosowanie mezoterapii z udziałem kolagenu chroni jednocześnie przed aktywnością wolnych rodników, odpowiedzialnych za stres oksydacyjny. W ten sposób zabieg może zniwelować negatywne skutki złej diety, palenia papierosów, nadmiernego stresu, ekspozycji na promieniowanie słoneczne czy zanieczyszczone powietrze.

Krem na dłoni

Jaki kolagen na zmarszczki wybrać i który zbiera najlepsze opinie?

Jak wybrać najlepszy kolagen na zmarszczki, biorąc pod uwagę opinie? Szczególne powodzenie w mezoterapii zdaniem specjalistów i samych pacjentów zapewnia tropokolagen, występujący w formie złożonego biopolimeru. Substancja ta zbudowana jest łącznie z aż trzech cząsteczek kolagenu, będąc istotnym elementem strukturalnym włókien o większej grubości. Jego syntezę w tkance łącznej przeprowadzają fibroblasty, jednak z wiekiem naturalna produkcja tego składnika spada. Po 25. roku życia ubytek kolagenu może sięgać aż 1,5% rocznie. Do polecanych produktów na bazie kolagenu należy MD-Muscle, który oddziałuje na zmarszczki zarówno bezpośrednio, jak i pośrednio, przywracając prawidłowe napięcie mięśni twarzy i szyi, które mają znaczący wpływ na powstawanie i utrwalanie się zmarszczek.

Tropokolagen typu I

W redukcji zmarszczek szczególną efektywność zapewnia tropokolagen typu I, będący prekursorem dojrzałej formy kolagenu. W organizmie jego neosynteza do macierzy komórkowej odbywa się za pośrednictwem fibroblastów, co pozwala na utworzenie odpowiedniego biorusztowania w formie przestrzennej sieci. W procesie tym, budowana jest wytrzymała integralność strukturalna tkanek, dzięki czemu możliwa jest poprawa ich odporności na rozciąganie oraz sprężystość. Aby tropokolagen typu I przyniósł dobre efekt w mezoterapii, musi odpowiadać on kolagenowi naturalnie syntetyzowanemu w organizmie przez fibroblasty. Wyroby iniekcyjne stosowane w zabiegu muszą teżcechować się najwyższą jakością. Do szczególnie polecanych należą wyroby z serii Collagen Medical Devices, produkowane przez włoską markę GUNA. Za ich dystrybucję w Polsce odpowiada nasza firma AMBRA Group. Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą.