Strona główna » Blog » Kolagen naturalny. Co warto wiedzieć?

Kolagen naturalny. Co warto wiedzieć?

kolagen naturalny

Kolagen naturalny, pochodzenia zwierzęcego, jest substancją szeroko stosowaną w zabiegach, w wielu dziedzinach medycyny. Tropokolagen typu I sprawdza się doskonale, począwszy od medycyny bólu, poprzez szerokie możliwości użycia w zabiegach medycyny estetycznej, kończąc na innowacyjnych implementacjach w leczeniu stomatologicznym. To nowatorska metoda regeneracji i odbudowy włókien kolagenowych dzięki stosowaniu odpowiednich iniekcji.

Co to jest kolagen naturalny i jak wpływa na stawy, mięśnie i skórę?

Jeżeli zastanawiasz się, co zawiera kolagen naturalny, wystarczy zapoznać się z jego działaniem. Substancja ta, jest bowiem swoistym elementem, który występuje w tkance łącznej organizmu – w skórze, stawach, układzie kostnym, a także ścięgnach. To elastyczne białko fibrylarne, o wysokiej odporności na uszkodzenia. W proponowanych przez nas preparatach, kolagen pozyskiwany jest ze źródeł najbardziej zbliżonych do produkowanego przez organizm ludzki białka. Jest to odpowiednio przygotowany kolagen wieprzowy.

Znaczenie tego białka w organizmie

Białka kolagenowe odgrywają kluczową rolę w budowie twojego organizmu. Kolagen naturalny, podawany w formie iniekcji, wpływa na stawy, mięśnie, skórę czy ścięgna, pobudzając neosyntezę kolagenu dojrzałego. To właśnie postać potrójnej helisy tropokolagenu typu I, który jest wydzielany przez fibroblasty do macierzy zewnątrzkomórkowej, dostarczona do organizmu poprzez iniekcję, może wpłynąć na szybszą odbudowę biorusztowania tworzonego przez kolagen właściwy. Dzięki wprowadzaniu dodatkowego tropokolagenu typu I w obecności zawartego w preparacie glukonianu magnezu, zostaje odbudowana równowaga pomiędzy biodegradacją a odtwarzaniem biorusztowania, zaburzona przez wiek, promienie UV, wolne rodniki, choroby czy urazy.

 

 

Terapie kolagenowe - uniwersalne, bezpieczne i praktycznie bezbolesne

Tam, gdzie klasyczne domowe zabiegi pielęgnacyjne z różnych względów przestają wystarczać, albo też terapia bólu czy leczenie stomatologiczne wymagają wsparcia, warto rozważyć zastosowanie dopasowanego odpowiednio kolagenu. Ten o pochodzeniu naturalnym, odpowiednio przygotowany do użycia w postaci gotowych substancji do iniekcji, jest produktem nieinwazyjnym. Nie powoduje negatywnej ingerencji w wygląd, a także samopoczucie osoby, u której jest we właściwy sposób zastosowany. Pozwala na praktycznie natychmiastowy powrót do normalnych zajęć, a jego zastosowanie nie wymaga użycia znieczulenia. Dodatkowo, dzięki składowi zbliżonemu do kolagenu ludzkiego, wykorzystanie kolagenu z gotowych produktów Guna Collagen Medical Device, nie wykazuje żadnych skutków ubocznych. Zabieg może być wykonany praktycznie we wszystkich obszarach ciała.

 
 
kolagen naturalny

Zabiegi na twarz i ciało z wykorzystaniem naturalnego kolagenu. Skuteczna walka z rozstępami i bliznami

W jaki sposób naturalny kolagen jest wykorzystywany w medycynie estetycznej w okolicy twarzy, w przypadku blizn czy rozstępów? W jakich innych gałęziach medycyny od lat znajduje zastosowanie? Nasza działalność zakłada propagowanie nowych zastosowań kolagenu, w postaci gotowej do użycia iniekcji. To preparaty o ugruntowanej pozycji na rynku wyrobów medycznych, których stosowanie jest w pełni bezpieczne. Potwierdzają to, obok licznych badań klinicznych i doświadczeń profesjonalistów, również wszystkie niezbędne certyfikaty. Kolagen nie jest już stosowany jedynie w medycynie bólu, w trakcie terapii schorzeń i urazów układu mięśniowo-szkieletowego. Jego zastosowanie jest znacznie szersze.

Skuteczne zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej

Iniekcje kolagenu o naturalnym pochodzeniu, znalazły bardzo szerokie zastosowanie w wielu zabiegach medycyny estetycznej. Jest to nie tylko forma regeneracji skóry w różnym stanie, np. po urazach, oznaczonej bliznami, dotkniętej cellulitem, zmarszczkami czy rozstępami, ale również bezpieczny sposób na modelowanie sylwetki. Gabinety medycyny estetycznej, dysponują również preparatami kolagenowymi do iniekcji, których działanie jest ukierunkowane na mięśnie mimiczne, mięśnie szyi, w celu poprawy napięcia, a także walki z bruksizmem. Preparaty te mogą działać również w terapii wypadania włosów, poprawiając stan skóry głowy.

Zastosowanie w stomatologii

Tropokolagen typu I wstrzykiwany jest również podczas różnego rodzaju zabiegów powiązanych ze stomatologią. Leczenie ran po zabiegach, czyli odbudowę struktury tkanki, wspomaga zastosowanie preparatu MD-Matrix o dedykowanym składzie. Regularne iniekcje preparatu kolagenowego MD-Matrix, są także pomocne w leczeniu chorób przyzębia, a w walce z bruksizmem pomoże z pewnością preparat MD-Muscle. Leczenie bólu odgrywa także istotną rolę w dziedzinie stomatologii, i tu również zastosowanie znajdują iniekcje kolagenowe. W uciążliwym bólu stawów skroniowo-żuchwowych, dużą skuteczność wykazuje wstrzykiwanie MD-Small Joints. To tylko kilka z wielu możliwych zastosowań wyrobów medycznych GUNA Collagen Medical Devices dostępnych w naszej ofercie.

Ceny i dostępne formy kolagenu naturalnego

Popularność kolagenu naturalnego jest coraz większa, a ceny zabiegów z jego wykorzystaniem są zależne od różnych czynników. Rośnie również świadomość możliwości jakie daje jego zastosowanie – przekonują się o tym zarówno lekarze z różnych dziedzin medycyny, jak i pacjenci. Dostępne na rynku formy kolagenu w postaci substancji do stosowania zewnętrznego, działają głównie powierzchniowo. Najlepszą skuteczność wykażą iniekcje, bo od razu trafiają w miejsce docelowe – bolesne, zmienione chorobowe lub wymagające regeneracji. Ze względu wysoką skuteczność i profil bezpieczeństwa preparatów o pochodzeniu naturalnym, pewnym składzie i potwierdzonym działaniu, ich ceny na rynku są stosunkowo wyższe od preparatów produkowanych sztucznie, ale w tym wypadku, przy wyborze, warto rozważyć stosunek poziomu bezpieczeństwa i jakości produktu do jego ceny.

Gotowe preparaty do iniekcji o kompleksowym składzie

Proponowane w naszej ofercie preparaty GUNA Collagen Medical Devices, zawierają naturalny tropokolagen typu I, a także szereg związków i substancji pomocniczych. To dzięki nim, wyróżnionych jest wiele preparatów o szczególnym zastosowaniu, najlepiej sprawdzających się w oddziaływaniu na tkanki czy miejsca aplikacji o różnym charakterze. Większość innych produktów wymaga przygotowania przed użyciem, natomiast Collagen Medical Devices są już gotowe, sterylne i szybkie do zastosowania.

Kosmetyki uzupełniające terapie kolagenowe

Produkty uzupełniające stosowanie kolagenu, w szczególności w medycynie estetycznej, niekoniecznie muszą zawierać kolagen. Choć sam naturalny tropokolagen typu I nie powinien wywoływać podrażnień, skóra w różny sposób może reagować na iniekcje, dlatego warto stosować odpowiednie środki łagodzące, wspierające powierzchniowo regenerację. Kosmetyki naturalne, które mogą uzupełnić terapię kolagenem w medycynie estetycznej to także element oferty włoskiej firmy farmaceutycznej GUNA.

Zastosowanie w różnych dziedzinach medycyny naturalnego kolagenu, o pewnym pochodzeniu i starannie dobranej, gotowej do użycia formule, znacznie ułatwia wykonywanie zabiegów, dając szansę na zwiększenie ich skuteczności. Oferowany przez nas tropokolagen typu I jest bezpieczny, praktycznie nieinwazyjny, możliwy do stosowania bez względu na porę roku. Dlatego warto poznać szeroką gamę produktów medycznych GUNA Collagen Medical Devices, które dają szansę na wprowadzenie nowej jakości do pracy profesjonalistów. Otwórz się na nowe możliwości i wypróbuj naturalny tropokolagen w profesjonalnej mezoterapii i innych zabiegach w różnych dziedzinach medycyny.