Strona główna » Kolagen w medycynie estetycznej

KOLAGEN W MEDYCYNIE ESTETYCZNEJ

terapia regeneracyjna
i przeciwstarzeniowa dla Twojej twarzy i ciała

Tropokolagen w mezoterapii

zabiegi w leczeniu niedoskonałości twarzy i ciała

NA CZYM POLEGA MEZOTERAPIA?

Mezoterapia to miejscowy zabieg medyczny polegający na dostarczeniu do skóry właściwych substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych, w małych, ale skutecznych dawkach, w wybrane miejsca, cyklicznie. Zazwyczaj podaje się 0,10–0,20 ml preparatu na jedno wkłucie, zaś wkłucia są w odstępach 2–3 cm. Wkłucie powinno być dokonane szybko, zaś podane leku powoli.

TROPOKOLAGEN W MEZOTERAPII

Włoska firma farmaceutyczna Guna S.p.a. stworzyła linię wyrobów medycznych w iniekcjach – Collagen Medical Devices, z myślą o wparciu leczenia bólu w układzie mięśniowo-szkieletowym, występującego na skutek fizjologicznych procesów starzenia się bądź urazów stawów i struktur okołostawowych w układzie narządów ruchu. Iniekcje kolagenowych wyrobów medycznych Collagen Medical Devices nie tylko mogą poprawić jakość włókien kolagenowych we wszystkich strukturach zbudowanych z tkanki łącznej włóknistej, ale również wpływać na przyspieszenie fizjologicznych procesów metabolicznych przebiegających w tych obszarach.

Sukces we wsparciu leczenia bólu poprzez regenerację włókien kolagenowych, tworzących biorusztowanie, skłonił zespół badawczy GUNA do rozszerzenia badań na medycynę regeneracyjną i anti-aging. Okazało się, że procesy regeneracyjne zachodzące pod wpływem tropokolagenu typu I oraz substancji pomocniczych, znajdujących się we wszystkich produktach Collagen Medical Devices, mogą mieć zasadniczy wpływ na poprawę struktury biorusztowania zbudowanego z włókien kolagenowych nie tylko w układzie mięśniowo-szkieletowym, ale również w skórze i tkance podskórnej.

W ten sposób, nastąpiło rozszerzenie zastosowania Collagen Medical Devices – od wsparcia leczenia bólu w układzie narządów ruchu, do medycy estetycznej we wszystkich obszarach ciała.

WŁAŚCIWOŚCI PREPARATÓW CMDs I WSKAZANIA DO ICH STOSOWANIA W MEDYCYNIE ESTETYCZNEJ

  • Wsparcie regeneracji skóry – nawilżenie, poprawa gęstości i sprężystości skóry przy zwiotczeniu/ uszkodzeniu związanym z wiekiem czy fotostarzeniem, wsparcie leczenia blizn i rozstępów.

  • Działanie na tkankę podskórną – wsparcie redukcji lokalnych nadmiarów tkanki tłuszczowej, cellulitu, poprawa struktury przestrzennej tkanki podskórnej.

  • Działanie na mięśnie mimiczne i mięsień szeroki szyi – poprawa napięcia mięśniowego oraz tonusu mięśni.

  • Działanie na mięśnie żucia (żwacze)  – zmniejszenie napięcia mięśni żucia (bruksizm) i zwiększenie szansy na ustąpienie związanego z tym bólu mięśniowo-powięziowego w obrębie twarzy/ głowy.

  • Działanie na skórę głowy – poprawa struktury i funkcji skóry owłosionej głowy, poprawa unaczynienia skóry, pobudzenie brodawek włosa do właściwej funkcji.

TROPOKOLAGEN I – zobacz wszechstronne zastosowanie