Strona główna » Blog » Tropokolagen – innowacyjne rozwiązanie dla Ciebie

Tropokolagen – innowacyjne rozwiązanie dla Ciebie

Tropokolagen typu I jest najmniejszą jednostką kolagenu wytwarzaną w procesie neosyntezy przez fibroblasty. To z niego powstaje dojrzały kolagen, odpowiedzialny za integralność, sprężystość i wytrzymałość tkanek. Dostępny w postaci gotowych do iniekcji wyrobów medycznych sprawdza się doskonale w różnych dziedzinach medycyny. Jesteśmy jedynym na polskim rynku dystrybutorem włoskiej firmy farmaceutycznej GUNA, która właśnie taką substancję oferuje. Poznaj jej właściwości i możliwe zastosowania.

Struktura tropokolagenu. Co ją wyróżnia?

Oferowany przez nas tropokolagen typu I pochodzenia wieprzowego jest substancją białkową, której rozpuszczalność, budowa oraz inne właściwości, w bardzo dużym stopniu odpowiadają charakterystycznym cechom kolagenu występującego w naszym organizmie. Właśnie dlatego stosowanie tej substancji stało się najlepszym rozwiązaniem dla wielu dziedzin medycyny. Kolagen dojrzały, syntetyzowany jest między innymi z tropokolagenu typu I, który wydzielany jest przez fibroblasty w procesie biosyntezy. Następnie, włókna kolagenowe tworzą w macierzy zewnątrzkomórkowej układ przestrzennej siatki, określanej mianem biorusztowania. Iniekcja tropokolagenu wzmacnia układ tworzony przez włókna kolagenowe, spowalniając proces degradacji biorusztowania.

Najmniejsza jednostka kolagenu naturalnego

Kolagen, czyli grupa zróżnicowanych białek fibrylarnych, występuje niemal we wszystkich tkankach ludzkich i zwierzęcych, pełniąc rolę białka strukturalnego. Tropokolagen natomiast, wskazuje się jako najmniejszą jednostkę kolagenu naturalnego. Zastosowanie go w postaci preparatu do iniekcji wspiera tworzenie włókien kolagenowych. Wraz z wydzielanymi przez fibroblasty cząsteczkami, wbudowywany jest on w strukturę biorusztowania. Może sprzyjać to zwiększeniu intensywności procesu, niwelując efekty degradacji kolagenu. Takie wsparcie naturalnych procesów regeneracji ma znaczenie między innymi w procesach odbudowy tkanek po przebytych urazach. Wykorzystywane jest również w medycznych metodach opóźniania procesów starzenia skóry czy w implantologii.

Działanie preparatów na poziomie tkankowym

Włókna kolagenowe tworzą strukturę tkanek, i to właśnie na tym poziomie można zaobserwować wpływ tropokolagenu. Odpowiedni typ gotowego preparatu zawiera również substancje pomocnicze, wspierające procesy regeneracyjne. Prawidłowo wykonany zabieg iniekcji doprowadza do wbudowywania drobnych cząsteczek substancji w biorusztowanie włókien kolagenowych. Jeżeli naturalna synteza włókien jest w jakiś sposób zaburzona, na tym etapie może odzyskać przewagę nad procesem degradacji. Obecne w preparatach proponowanych przez nas witaminy oraz bioflawonoidy zwiększają metabolizm komórkowy, co ma bezpośrednie przełożenie na lepszą regenerację.

Wykorzystanie tropokolagenu w zabiegach medycznych. Skuteczność i aspekt cenowy

Profesjonalne zabiegi medyczne w wielu dziedzinach mogą z powodzeniem uwzględniać działanie tropokolagenu. Substancja wykazuje wysoką skuteczność, a cena gotowych preparatów, które ją zawierają, nie jest wyższa niż cena produktów o podobnym przeznaczeniu. Proponowane przez nas Collagen Medical Devices, dostępne w sterylnych fiolkach, są od razu gotowe do użytku, nie wymagają wcześniejszego rozpuszczania czy innej formy przygotowania. Dzięki temu, wykonywanie zabiegów jest zdecydowanie wygodniejsze i mniej czasochłonne. Kolagenowe preparaty GUNA sklasyfikowane zostały jako wyroby medyczne klasy III, które poddawane są wysoce restrykcyjnym procedurom oceniającym ich zgodność z wymogami zapewniającymi bezpieczne stosowanie.

Dotychczasowe implementacje w medycynie bólu

Zewnętrzne wsparcie regeneracji tkanek zawierających kolagen od dawna znajduje zastosowanie w medycynie bólu. W dziedzinach takich jak ortopedia, reumatologia, neurologia, anestezjologia czy chirurgia, stosowane są iniekcje kolagenu, które pokazują realną skuteczność tej terapii. Nasza firma stale rozwija swój zakres działania, prowadząc badania i obserwacje oraz dzieląc się doświadczeniami podczas konferencji, warsztatów i innych form spotkań z lekarzami.

Konkurencyjność preparatów w stomatologii i implantologii

Dzięki szerokiemu zastosowaniu iniekcji kolagenowych, udało się zaobserwować możliwość ich aplikacji również w dziedzinie stomatologii. Mogą być pomocne w leczeniu chorób tkanek miękkich – przyzębia czy też problemów z napięciem mięśniowym towarzyszących bruksizmowi. Pozwalają skutecznie leczyć rany pozabiegowe, wspierając odbudowę uszkodzonych tkanek. Kolagen może także pomóc w łagodzeniu bólu i innych dolegliwości ze strony stawów skroniowo-żuchwowych.

Profesjonalne zastosowanie naturalnego kolagenu w medycynie estetycznej

Naturalne preparaty, zawierające budulec dla włókien kolagenowych, znajdują doskonałe zastosowanie w medycynie estetycznej. Zapewniają wsparcie w regeneracji skóry całego ciała. Wpływają również na odbudowę struktury przestrzennej tkanki podskórnej czy mięśni. To sposób na zmniejszenie widoczności blizn, ubytków skórnych oraz rozstępów. Najczęściej przeprowadzane zabiegi mezoterapii z wykorzystaniem kolagenu obejmują skórę twarzy, szyi i dekoltu, ciała. Zabiegi mezoterapii mają także zastosowanie w obszarze skóry głowy, wspomagające leczenia łysienia.

Czy tropokolagen jest skuteczny i bezpieczny? Opinie i recenzje

Na rynku polskim tropokolagen jest dopiero odkrywany. Jesteśmy jego wyłącznym dystrybutorem. Jednak potwierdzone badaniami opinie lekarzy, popularyzowane na konferencjach oraz w materiałach informacyjnych, potwierdzają skuteczność i bezpieczeństwo stosowania preparatu. Substancje dostępne w formie preparatów MD-TISSUE, MD-MATRIX, MD-MUSCLE i MD-SMALL JOINTS, pozwalają na profesjonalne zastosowanie kolagenu w wielu dziedzinach medycyny.

 
 

Szerokie wykorzystanie i stale prowadzone badania

Kolagen pochodzenia wieprzowego, stosowany we wszystkich proponowanych przez nas preparatach, ma najbardziej zbliżony do kolagenu ludzkiego skład aminokwasów. W związku z tym, poziom jego immunogenności jest wyjątkowo niski. Badania kliniczne i liczne publikacje, potwierdzają wysoki stopień bezpieczeństwa stosowania iniekcji Collagen Medical Devices, zawierających kolagen tego pochodzenia. Produkt jest certyfikowany, wykorzystywany jedynie przez lekarzy.

Włoskie preparaty kolagenowe do iniekcji dla specjalistów

Wprowadzając na polski rynek tropokolagen włoskiej firmy farmaceutycznej GUNA, mamy na celu dać najlepszym specjalistom innowacyjne narzędzie, które od lat z powodzeniem wspiera wielu lekarzy w całej Europie w ich codziennej pracy. Preparaty kolagenowe GUNA dostępne są w ponad 30 krajach na całym świecie. Misją firmy jest poprawa jakości życia pacjentów, która możliwa jest dzięki dostarczeniu sprawdzonych produktów i stale poszerzanej wiedzy medycznej.

Preparaty kolagenowe z naszej oferty to innowacja na rynku wyrobów medycznych do iniekcji. Wykazują nie tylko wysoką skuteczność w medycynie bólu, ale też doskonale się sprawdzają w stomatologii, implantologii oraz medycynie estetycznej. Są to w pełni profesjonalne środki o potwierdzonym działaniu, z chęcią wybierane i badane przez liczne grono medyków. I Ty możesz być wśród nich – sprawdź możliwości preparatów z tropokolagenem w atrakcyjnej cenie i podnieś jakość zabiegów, wykonywanych w Twoim gabinecie.