Strona główna » MD-MATRIX
Modelowanie sylwetki

MD-MATRIX

BEZPIECZNE MODELOWANIE SYLWETKI

  • Usuwanie lokalnych nadmiarów tkanki tłuszczowej
  • Ujędrnianie podskórnej tkanki łącznej

Skład:
kolagen typu I, kwas cytrynowy, witamina B3, sól fizjologiczna

MD-MATRIX to produkt stworzony, aby maksymalnie przyspieszyć metabolizm tkankowy. Można go zastosować w bezpiecznym usuwaniu nadmiaru lokalnej tkanki tłuszczowej, np. okolicach podbródka, pępka, czy nad kolanami, ale też do walki z cellulitem.

Tropokolagen typu I przyczynia się do odbudowy strukturalnej tkanki łącznej włóknistej, wchodzącej w skład tkanki tłuszczowej, zarówno w lokalnych nadmiarach tkanki tłuszczowej, jak i w cellulicie. Tym samym odbudowuje się zaopatrzenie w naczynia krwionośne i limfatyczne, co usprawnia metabolizm i krążenie limfy w danym obszarze. Regeneracja tkanki łącznej włóknistej wpływa również na wygląd pokrywającej dany obszar skóry, dzięki odzyskaniu sprężystości i elastyczności struktur tkanki podskórnej.

Kwas cytrynowy jest podstawową substancją pomocniczą w MD-MATRIX i jest podstawowym substratem cyklu Krebsa, inaczej cyklu kwasu cytrynowego. Jest bardzo silnym „przyspieszaczem” metabolizmu komórkowego, daje energię w postaci cząsteczek ATP.
Witamina B3  (nikotynamid) bierze udział w procesach metabolizmu komórkowego, przebiegających w tkance tłuszczowej i wpływa na przyspieszenie redukcji lokalnych nadmiarów tej tkanki.
Substancje dodatkowe zawarte w MD-MATRIX umożliwiają przyspieszenie procesów metabolicznych przebiegających w adipocytach, prowadząc do szybszego spalania tłuszczu. Aktywują procesy metaboliczne w fibroblastach, co umożliwia odbudowę lokalnej struktury tkanki łącznej i prowadzi do przywrócenia prawidłowej architektury tkanek oraz miejscowego mikrokrążenia.

PROBLEMY

-wiotkość skóry

-zmarszczki w okolicy twarzy i dekoltu

-świeże blizny lub rozstępy

-wypadanie włosów

OBSZARY

-twarz i podbródek

-szyja i dekolt

-ciało i kończyny

-włosy

ZABIEGI

-regeneracja skóry

-leczenie blizn

-spłycenie rozstępów

-leczenie łysienia