Strona główna » MD-Muscle
Mięśnie pod kontrolą

MD-MUSCLE

MIĘŚNIE POD KONTROLĄ

  • Utrzymanie tonusu mięśniowego
  • Zmniejszenie napięcia mięśniowo-powięziowego
  • Relaksacja twarzy i szyi

Skład:
kolagen typu I, ekstrakt z dziurawca, sól fizjologiczna

MD-MUSCLE to produkt znajdujący szczególne  zastosowanie w medycynie estetycznej. Jego zadaniem jest  z jednej strony poprawić tonus mięśniowy i wpłynąć na regenerację nadmiernie zwiotczałych mięśni, co jest związane z procesem starzenia, a z drugiej – zmniejszyć nadmierne napięcie mięśni. Jest to możliwe ze względu na unikalny skład preparatu. Napięcie spoczynkowe i struktura mięśnia zależą od tkanki łącznej, zbudowanej z kolagenu.

Tropokolagen typu I odpowiada za regenerację i poprawę struktury mięśnia, a także za jego metabolizm, ze względu na poprawę funkcji naczyń krwionośnych, które przebiegają w tej tkance i odżywiają mięsień. Przywrócony zostaje właściwy tonus mięśniowy.
Szczególnie widoczne jest to na szyi. Mięsień platysma (m. szeroki szyi) z wiekiem wiotczeje i pociąga za sobą zwiotczałą skórę, co niekorzystnie wpływa na wygląd. Przywrócenie właściwego napięcia spoczynkowego tego mięśnia oraz poprawa kondycji skóry i powięzi, z którymi ten mięsień jest zrośnięty, wpłynie bardzo korzystnie na wygląd szyi.

Bioflawonoidy to substancje pomocnicze z ekstraktu z dziurawca – hiperycyna, odpowiada za obniżenie nadmiernego napięcia mięśniowego. Kwercetyna i rutozyd wykazują silne działanie antyoksydacyjne, dzięki czemu mogą chronić kolagen przed uszkodzeniami. Mają też działanie przeciwzapalne, co przyczynia się do poprawy stanu struktur zbudowanych z tkanki łącznej oraz naczyń krwionośnych.
Czyli mamy do czynienia z poprawą funkcji mięśnia i tym samym ze zmniejszeniem nadmiernego napięcia, jeżeli takie występuje. Można to bezpiecznie wykorzystać w iniekcjach do mięśni mimicznych twarzy, wspierając działanie toksyny botulinowej lub podawać tam, gdzie toksyny się nie podaje, np. w okolicy brody do mięśnia bródkowego, czy w okolicy kąta ust do mięśnia obniżacza kąta ust.

PROBLEMY

-wiotkość skóry

-zmarszczki w okolicy twarzy i dekoltu

-świeże blizny lub rozstępy

-wypadanie włosów

OBSZARY

-twarz i podbródek

-szyja i dekolt

-ciało i kończyny

-włosy

ZABIEGI

-regeneracja skóry

-leczenie blizn

-spłycenie rozstępów

-leczenie łysienia