Strona główna » Bruksizm
Mięśnie pod kontrolą

MD-MUSCLE W STOMATOLOGII

  • Bruksizm
  • Ból mięśniowo-powięziowy głowy i szyi
  • Zaburzenia mięśniowe (przykurcz, myospazm)
  • Mialgia
  • Fibromialgia

Skład:
kolagen typu I, Hypericum perforatum, sól fizjologiczna, woda do iniekcji

MECHANIZM DZIAŁANIA TROPOKOLAGENU TYPU I

Tropokolagen typu I zawarty w MD-MUSCLE wpływa na regenerację mięśniowej tkanki łącznej (omięsnej, śródmięsnej, namięsnej, powięzi). W jej strukturach przebiegają naczynia krwionośne, które zaopatrują mięsień w tlen i substancje odżywcze, a zabierają stamtąd szkodliwe metabolity, co jest niezbędne do regeneracji mięśnia i jego prawidłowego napięcia. W tych strukturach przebiegają też nerwy, które zaopatrują mięsień ruchowo i czuciowo. Regeneracja wpływa na zmniejszenie napięcia mięśni szkieletowych twarzy, mięśni żwaczy, skroniowych, mięśni szyi i obręczy barkowej, co powoduje wyeliminowanie napięcia i bólu w tym obszarze.

SUBSTANCJE POMOCNICZE

MD-MUSCLE zawiera substancje aktywne z ekstraktu z rośliny leczniczej Hypericum perforatum. Oprócz działania przeciwskurczowego*, ekstrakt ten ma działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Zawiera pełne spektrum składników aktywnych:

  • hiperycyna, hiperforina o działaniu rozkurczowym (hamują wychwyt jonów wapnia, hamują działanie fosfodiesterazy cAMP, co, wskutek blokowania kanałów wapniowych, hamuje gromadzenie się jonów wapnia w komórkach mięśni – dzięki tym mechanizmom przywracane jest właściwe napięcie mięśni);

  • kwercetyna, rutozyd, garbniki, flawonoidy o działaniu przeciwzapalnym (zmniejszają ilość prozapalnych cytokin IL-1β, IL-6 i TNF-α, wpływają na hamowanie syntezy niektórych leukotrienów, prostaglandyn, cyklooksygenazy COX2 oraz powstawanie histaminy i.in. białek prozapalnych);

  • bioflawonoidy o działaniu przeciwbólowym, regeneracyjnym, antyoksydacyjnym (działają ochronnie na tkanki, dzięki zdolności do neutralizacji wolnych rodników, degradujących kolagen i uszkadzających ściany naczyń krwionośnych. Działanie ochronne/barierowe dla tkanki łącznej polega też na hamowaniu działania hialuronidazy i elastazy, co wzmacnia tkankę łączną).

Działanie przeciwbólowe MD-MUSCLE jest szczególnie przydatne w przypadkach bólu neuropatycznego i mięśniowego.*

* szczegółowe  omówienie działania przeciwbólowego i przeciwskurczowego preparatu w badaniach dostępnych po zalogowaniu w zakładce “Dla lekarzy”