Strona główna » Blog » MD-Tissue: charakterystyka i zastosowanie

MD-Tissue: charakterystyka i zastosowanie

MD-Tissue: Charakterystyka i zastosowanie

Jaka jest charakterystyka i zastosowanie MD-TISSUE? To innowacyjny produkt z linii Collagen Medical Devices, wykorzystywany w medycynie estetycznej, za pomocą którego można przeprowadzić regenerację biorusztowania skóry poprzez stymulację neosyntezy kolagenu. Wyrób ten przeznaczony jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Efektem jego zastosowania jest odmłodzenie i nawilżenie skóry, włącznie z redukcją zmarszczek oraz innych objawów starzenia.

Spis treści
Jakie efekty zapewnia?
Tropokolagen typu I
Mechanizm działania
Pozostałe składniki
Recenzje produktu
Właściwości
Zastosowanie w medycynie estetycznej
Zastosowanie w redukcji dolegliwości bólowych
Koszt

Jakie efekty daje kolagen typu I oraz inne składniki MD-TISSUE?

MD-TISSUE zawiera kolagen typu I, witaminy B1, B2 i B6, witaminę C oraz glukonian magnezu. Składniki te kompleksowo oddziałują na starzejącą się skórę, a ich wykorzystanie jest możliwe w drodze zabiegu mezoterapii. W zależności od miejsca podania, stosuje się technikę mikrogrudki lub technikę tunelową. Sam produkt przeznaczony jest do tworzenia bariery ochronnej przed działaniem wolnych rodników w tkankach miękkich, a także zabezpieczania fizjologicznego tkanki łącznej.

Tropokolagen typu I

Głównym składnikiem aktywnym produktu jest kolagen typu I w postaci tropokolagenu, który zostaje wbudowany w biorusztowanie kolagenowe skóry od razu po jego podaniu. Jego zastosowanie pobudza fibroblasty do neosyntezy kolagenu, jednocześnie hamując biosyntezę metaloproteinazy MMP, chroniąc w ten sposób organizm przed rozkładem kolagenu w macierzy zewnątrzkomórkowej. Produkt pobudza namnażanie się fibroblastów oraz ich migrację do uszkodzonych obszarów skóry. W MD-TISSUE zastosowany został tropokolagen typu I pochodzenia wieprzowego, który cechuje się bardzo wysoką jakością regeneracji.

Mechanizm działania

Mechanizm działania tropokolagenu typu I skupia się na tkance łącznej skóry właściwej. Po wstrzyknięciu oddziałują na ten składnik proteolityczne enzymy endogenne macierzy zewnątrzkomórkowej, takie jak oksydaza lizylowa, lizynohydroksylaza LH2 czy peptydaza. Cząsteczki tropokolagenu mają niewielkie rozmiary, dzięki czemu mogą łatwo połączyć się z włóknami kolagenu i utworzyć solidne biorusztowanie. Powstała w ten sposób sieć kolagenowa, odbudowuje wiązania z fibroblastami, co aktywizuje proces neosyntezy kolagenu w fibroblastach. Kolejne iniekcje kolagenu, uzupełniają strukturę biorusztowania, które – poprzez dojrzewanie -prowadzi do aktywacji odbudowy anatomicznej struktury skóry.

Oko starszej osoby

Pozostałe składniki

Za substancję pomocniczą produktu, służy kwas askorbinowy, czyli witamina C. Jej silne właściwości antyoksydacyjne przyczyniają się do redukcji wolnych rodników, co chroni kolagen obecny w tkankach. Kwas askorbinowy korzystnie wpływa także na proces dojrzewania włókien kolagenowych. W produkcie znajdują się również witaminy z grupy B, czyli B1, B2 i B6. Funkcjonują one jako niezbędne kofaktory cyklu Krebsa – cyklu produkcji wysokoenergetycznych cząsteczek ATP. Ich oddziaływanie nie tylko przyspiesza neosyntezę kolagenu w fibroblastach, ale też korzystnie wpływa na proces odbudowy biorusztowania, utworzonego na skutek podania tropokolagenu typu I. Substancją wspomagającą działanie kolagenu jest również zawarty w preparacie glukonian magnezu, który ma swój udział w procesie dojrzewania kolagenu.

Jakie są opinie o MD-TISSUE?

MD-TISSUE, w związku z tym, że posiada najbogatszy skład ze wszystkich preparatów Collagen Medical Devices firmy GUNA cieszy się największą popularnością oraz najlepszą opinią wśród lekarzy. Ponadto, może być on używany również w połączeniu z innymi preparatami z tej serii, co pozwala na jeszcze lepsze dopasowanie zabiegu do sytuacji klinicznej pacjenta. Kompleksowy skład tego produktu, pozwala na wykonywanie zabiegów regeneracyjnych delikatnej skóry twarzy, szyi i dekoltu, a także innych obszarów ciała – w tym ud, kolan, pośladków, brzucha czy dłoni. Jego zastosowanie przynosi również zadowalające rezultaty w usuwaniu rozstępów i blizn.

Właściwości

Produkt ten ma właściwości, które pozwalają na mechaniczne modelowanie tkanek i wygładzenie niedoskonałości po bezpośrednim wstrzyknięciu w wybrane obszary skóry. Jego innowacyjna formuła daje możliwość bezpośredniego oddziaływania w konkretnych lokalizacjach, co podnosi efektywność zabiegu. Produkt ten wykorzystać można samodzielnie – przy zastosowaniu metod wstrzyknięć śródskórnych i metod tunelowych, a także jako wsparcie, w połączeniu z innymi preparatami, wykorzystywanymi w medycynie estetycznej – jak np. toksyna botulinowa lub kwas hialuronowy czy też zabiegami laserowymi. Niemałą zaletą tego wyrobu medycznego jest brak szczególnych przeciwwskazań. Nie odnotowano bowiem dotychczas żadnych przypadków nadwrażliwości na ten produkt.

Zastosowanie w medycynie estetycznej

Zabiegi mezoterapii z użyciem MD-TISSUE zaleca się wykonywać raz na tydzień przez okres 4 pierwszych tygodni, następnie raz w miesiącu, do momentu uzyskania oczekiwanego efektu. Po upływie 6 miesięcy od ostatniego zabiegu, warto wykonać zabieg przypominający. Iniekcje wykonywane są przy zastosowaniu techniki wstrzyknięć śródskórnych, na zdezynfekowanym obszarze skóry. Głębokość wkłucia wynosi średnio 1-3 mm, z objętością preparatu 0,2-0,3 ml na jedno wkłucie w wybranym obszarze. W przypadku techniki tunelowej wstrzykuje się 0,3 ml produktu w obszarze zmiany skórnej.

Zastosowanie w redukcji dolegliwości bólowych

Produkt ten od lat wykorzystywany jest również w uśmierzaniu dolegliwości bólowych, w układzie narządów ruchu, poprzez eliminację fizjologicznych zwyrodnień tkanek i stawów oraz równoważenie uszkodzeń wynikających z procesów starzenia, przeciążeń i urazów, wad postawy czy występujących chorób przewlekłych. Wyrób ten może poprawić sprawność ruchową, a jego oddziaływanie opiera się na tworzeniu bariery oraz wspieraniu mechanicznym przy jednoczesnym podawaniu innych substancji farmakologicznych.
Produkt może być podawany wyłączenie przez personel medyczny. W medycynie bólu zaleca się wykonywanie dwóch zabiegów przez pierwsze dwa tygodnie, a następnie po jednym zabiegu tygodniowo do czasu poprawy objawów w okresie 8-10 sesji. Terapię można kontynuować poprzez realizację jednego zabiegu tygodniowo, nie dłużej niż przez 10 tygodni. W przypadku patologii chronicznych, wykonuje się jeden zabieg tygodniowo przez miesiąc i następnie jeden zabieg miesięcznie do osiągnięcia zadowalającego efektu.

Zapytaj o cenę produktu MD-TISSUE u dystrybutora

MD-TISSUE posiada bardzo atrakcyjną cenę, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego wszechstronne działanie. Wyrób ten znaleźć można w ofercie firmy AMBRA Group, będącej wyłącznym dystrybutorem unikalnych produktów z linii GUNA Collagen Medical Devices na rynek polski. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie – począwszy od zabiegów medycyny estetycznej, a skończywszy na redukcji schorzeń bólowych układu mięśniowo-szkieletowego.
Zachęcamy do nawiązania kontaktu oraz skorzystania z naszej oferty nowoczesnych wyrobów medycznych.