Strona główna » Blog » Mezoterapia igłowa twarzy

Mezoterapia igłowa twarzy

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa twarzy, jest nowoczesnym zabiegiem medycyny estetycznej, podczas którego do skóry właściwej dostarczane są miejscowo różnego rodzaju substancje o działaniu regeneracyjnym, odżywczym i rewitalizującym. Dobierając odpowiednie preparaty, można w ten sposób ujędrnić i wygładzić cerę, a tym samym efektywnie odmłodzić jej wygląd. Jedną z substancji wykorzystywanych w mezoterapii jest kolagen, będący naturalnym budulcem skóry. Aby jednak zabieg ten przynosił dobre efekty, musi bazować na zastosowaniu dobrych jakościowo produktach.

Spis treści:
Na czym polega i co daje ten zabieg?
Odmłodzenie, ujędrnienie, nawilżenie i wygładzenie skóry
Przywrócenie prawidłowego owalu twarzy i ochrona przed wolnymi rodnikami
Koszt
Wykorzystanie tropokolagenu typu I

Na czym polega i co daje zabieg mezoterapii mikroigłowej twarzy?

Sprawdzając efekty zabiegu, nietrudno ocenić, co daje mezoterapia igłowa twarzy. Procedura ta polega na wprowadzeniu ich do skóry właściwej poprzez iniekcję, która jest mało inwazyjna. Sam zabieg trwa od 10 do 30 minut, a z uwagi na możliwość zastosowania kremu znieczulającego na obszar podlegający zabiegowi, przebiega bezboleśnie. Preparat wstrzykiwany jest cienką igłą, a zawarte w nim mikrocząsteczki kolagenu, zapewniają pełną zgodność z naturalnym kolagenem obecnym w ludzkiej skórze. Włókna tej substancji słabną z wiekiem, przez co tkanki twarzy tracą swoją elastyczność oraz jędrność. Objawem utraty kolagenu jest zaburzenie wyraźnego konturu twarzy, a także powstawanie bruzd czy zmarszczek. Z tego względu w mezoterapii bardzo dobre efekty zapewnia jakościowy tropokolagen, który jako podstawowa cząsteczka budująca dojrzały kolagen, działa natychmiast po wprowadzeniu go w tkanki skóry. Składa się on z trzech łańcuchów polipeptydowych i funkcjonuje jako strukturalna podstawa włókien kolagenowych, a do jego syntezy w tkance łącznej dochodzi pod wpływem aktywności fibroblastów.

Odmłodzenie, ujędrnienie, nawilżenie i wygładzenie skóry

Mezoterapia z wykorzystaniem tropokolagenu efektywnie odmładza i ujędrnia skórę, ze względu na postępujący wzrost produkcji włókien kolagenowych i uruchomienie naturalnych procesów regeneracyjnych. Preparat podawany w czasie zabiegu zawiera nie tylko kolagen w postaci czynnej, ale też liczne składniki odżywcze i witaminowe. Aktywacja fibroblastów wywołuje jednoczesną intensyfikację produkcji kwasu hialuronowego, odpowiedzialnego za wiązanie z wodą w przestrzeni międzykomórkowej. W procesie tym następuje poprawa objętości skóry, co wpływa na jej napięcie i wygładzenie przy zachowaniu prawidłowego nawilżenia. W rezultacie skóra wygląda na promienną, zdrową oraz odmłodzoną.

Zabieg mezoterapii

Przywrócenie prawidłowego owalu twarzy i ochrona przed wolnymi rodnikami

W czasie zabiegu dochodzi do powstawania równoległych i regularnych włókien kolagenowych, które napinają tkanki, wygładzając zmarszczki oraz unosząc zwiotczałe fragmenty skóry. Poprawie ulega owal twarzy, dzięki czemu pacjent uzyskuje efekt liftingu bez zastosowania skalpela. Mezoterapia igłowa może też zabezpieczyć skórę przed niekorzystnym oddziaływaniem wolnych rodników, które odpowiadają za uszkodzenia włókien elastyny i kolagenu. W środowisku występują bardzo powszechnie, a ich wzrost w organizmie jest spowodowany m.in. niewłaściwą dietą, nadmiernym stresem, długotrwałą ekspozycją na promieniowanie słoneczne, toksyny i zanieczyszczenia, nadużywaniem alkoholu czy paleniem papierosów.

Cena zabiegu – ile kosztuje mezoterapia igłowa twarzy?

O tym, ile kosztuje mezoterapia igłowa twarzy, decyduje cena zarówno samego zabiegu, jak i wykorzystywanych do niego preparatów. Na rynku dostępnych jest wiele produktów skierowanych do zabiegów medycyny estetycznej, natomiast aby zyskać pewność braku ograniczeń terapeutycznych pod kątem wieku pacjenta, stanu jego zdrowia oraz łączenia z innymi terapiami, warto sięgnąć po sprawdzone produkty. 
Na naszej stronie internetowej możesz wyszukać gabinety realizujące zabieg mezoterapii igłowej, które zapewniają wyjątkowo przystępne ceny.

Wykorzystanie tropokolagenu typu I

Najlepsze efekty terapeutyczne w mezoterapii igłowej, zapewnia prekursor kolagenu dojrzałego, czyli tropokolagen. Jego wydzielanie do macierzy zewnątrzkomórkowej odbywa się wskutek oddziaływania procesu neosyntezy, przy wykorzystaniu fibroblastów. Dojrzałe włókna kolagenu tworzą specjalne biorusztowanie w postaci przestrzennej siatki, która zapewnia tkankom pożądaną integralność strukturalną, sprężystość i odporność na rozciąganie. Tropokolagen typu I wykorzystany w mezoterapii, jest budową zbliżony z kolagenem naturalnie syntetyzowanym przez ludzkie fibroblasty. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy, zajmującej się dystrybucją produktów włoskiej marki farmaceutycznej GUNA na rynku polskim. W przypadku dodatkowych pytań odnośnie zabiegów zachęcamy do nawiązania kontaktu za pośrednictwem naszej strony internetowej.