Strona główna » Blog » Mezoterapia na rozstępy

Mezoterapia na rozstępy

Mezoterapia na rozstępy

Mezoterapia to jeden ze sposobów na zmniejszenie widoczności rozstępów. Procedura ta polega na dostarczeniu skórze odpowiednio dobranych mikroskładników, poprzez wstrzykiwanie specjalistycznych preparatów w określone miejsca. Na efektywność mezoterapii wpływa odpowiednio dobrany preparat, a także systematyczność w wykonywaniu zabiegu.

Spis treści:
Charakterystyka
Wskazania do zabiegu
Przebieg zabiegu
Rezultaty wykonania zabiegu
Koszt i opinie
Tropokolagen typu I

Czym jest mezoterapia igłowa na rozstępy i jakie przynosi efekty?

Mezoterapia igłowa na rozstępy, jest bezpiecznym i małoinwazyjnym zabiegiem, który może przynieść bardzo dobre efekty. Podczas procedury używane są odpowiednio cienkie igły, co znacząco minimalizuje odczucia bólowe. Do zabiegu wykorzystuje się wiele dostępnych na rynku „koktajli” odżywczych, gotowych lub wymagających samodzielnego połączenia różnych substancji, a także łącząc je z urządzeniami stosowanymi w medycynie estetycznej. Wcelu zgłębienia tematu zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej.

Wskazania do zabiegu

Zabieg mezoterapii może być wykonany u każdej osoby niezależnie od wieku, a także płci, która zmaga się z charakterystycznymi, białymi pręgami na ciele. Do powstawania rozstępów najczęściej dochodzi pod wpływem nagłego rozciągnięcia się skóry, między innymi podczas szybkiego wzrostu dziecka lub zwiększeniu masy ciała, a także ciąży. Rozejście się skóry wynika z przerwania wiązań kolagenowych, osłabionych w wyniku oddziaływania na organizm między innymi kortyzolu. Obszary najczęściej zajmowane przez te nieestetyczne ślady to przede wszystkim brzuch, pośladki, uda czy biust.

Przebieg zabiegu

Redukcja rozstępów za pomocą mezoterapii, polega na wprowadzeniu wybranych substancji aktywnych do skóry właściwej, co odbywa się poprzez małoinwazyjne iniekcje. Sama procedura trwa od 10 do 30 minut, w zależności od obszaru, a zastosowanie specjalnej maści znieczulającej, może całkowicie zniwelować dolegliwości bólowe u pacjenta. Kluczowym etapem jest dobór odpowiedniego preparatu, który pozwoli na uzyskanie jak najlepszych efektów.
Rozstępy na pośladku

Tropokolagen typu I w leczeniu rozstępów

Aby mezoterapia igłowa przyniosła jak najlepsze rezultaty, należy zwrócić uwagę na zastosowany podczas zabiegu preparat. Wiedząc, że rozstęp jest to przerwana ciągłość włókien kolagenowych, warto stosować substancje, które pomogą im się wzmocnić lub odbudować. Dlatego bardzo dobre rezultaty zaobserwowano w zastosowaniu prekursora dojrzałego kolagenu, jakim jest tropokolagen typu I. Jest on wydzielany przez fibroblasty do macierzy zewnątrzkomórkowej w procesie neosyntezy i składa się z potrójnej helisy, czyli podjednostki kolagenu, który jest podstawowym budulcem skóry. Tworząc biorusztowania w formie przestrzennej siatki, odpowiada za integralność strukturalną tkanek, ich odporność na rozciąganie oraz sprężystość. Wyroby kolagenowe GUNA zawierają tropokolagen, który w swojej budowie jest prawie identyczny z kolagenem syntetyzowanym naturalnie przez ludzkie fibroblasty, dzięki czemu pozwala na skuteczną regenerację skórę, w tym także redukowanie rozstępów.

Rezultaty

Każdy zabieg, któremu poddawane są rozstępy, najskuteczniejszy jest w przypadku świeżych, niedawno powstałych pręg na skórze. Takie rozstępy mają jeszcze różowy kolor, a dopiero po zabliźnieniu stają się białe. Dojrzałe zmiany są znacznie trudniejsze do usunięcia, jednak odpowiednio dobrana terapia również może pozwolić nam na zmniejszenie ich widoczności. Mezoterapia stanowi dzięki temu doskonałą alternatywę dla bardziej inwazyjnych zabiegów, zachowując bezpieczeństwo oraz skuteczność, ponieważ działamy bezpośrednio w miejscu występowania problemu. Balsamy i inne kosmetyki, które działają przede wszystkim powierzchniowo i nie posiadają właściwości umożliwiających dotarcie do skóry właściwej, dlatego nie są w stanie przynieść widocznych rezultatów. Jedyne co łączy domową pielęgnację z mezoterapią to systematyczność, ponieważ aby skóra ulegała regeneracji, zabiegi powinny być wykonywane w serii, w niedużych odstępach czasowych.

Ile wynosi cena mezoterapii igłowej na rozstępy i jakie są opinie o tym zabiegu?

Mezoterapia igłowa na rozstępy cieszy się coraz większą popularnością i zbiera bardzo pozytywne opinie, a do aspektów szczególnie docenianych przez pacjentów należy wysoka efektywność, małoinwazyjność oraz przystępna cena zabiegu. Na koszty tej procedury wpływa zarówno zakres samej usługi medycznej, jak i rodzaj użytego preparatu. W naszej ofercie znajdą Państwo preparaty z serii Collagen Medical Devices włoskiej firmy GUNA, które dzięki kolagenowi wieprzowego pochodzenia, niwelują wiele ograniczeń wykonywania zabiegu, związanych ze stanem zdrowia pacjenta oraz jego wiekiem. Na naszej stronie internetowej dostępna jest także wyszukiwarka gabinetów oferujących inne zabiegi z wykorzystaniem tropokolagenu. Zapraszamy do nawiązania kontaktu.