Mezoterapia skóry głowy to zabieg przeznaczony przede wszystkim dla osób, które zmagają się z wypadaniem włosów, osłabieniem ich struktury, nadmierną łamliwością oraz utratą gęstości czy blasku. Problemy tego typu mają różne przyczyny, jednak zwykle wynikają z predyspozycji genetycznych, czynników środowiskowych i stylu życia. Wpływ na stan włosów ma też indywidualna kondycja organizmu, wiek, toczące się procesy chorobowe czy sposób pielęgnacji skóry głowy.
Spis treści:
Na czym polega?
Zastosowanie zabiegu
Przebieg zabiegu
Czy jest skuteczna?
Właściwości tropokolagenu
Na czym polega mezoterapia igłowa skóry głowy oraz ile zabiegów trzeba wykonać dla uzyskania dobrych efektów?
Mezoterapia igłowa skóry głowy, przynosi efekty w dużej mierze zależne od tego, jakie substancje zostaną w niej wykorzystane oraz ile zabiegów obejmie cała terapia. Sama procedura polega na wstrzykiwaniu odpowiednio dobranych preparatów odżywczych. Po iniekcji docierają one do najgłębszych warstw skóry, dostarczając jej kluczowe substancje aktywne. W mezoterapii konieczne jest zastosowanie specjalnych produktów, które zawierają składniki stymulujące wzrost włosów, wzmacniające je, a także powstrzymujące proces ich wypadania. Mieszki włosowe stają się dzięki temu silniejsze, mocniejsze i zdrowsze. Zależnie od rodzaju wybranego preparatu i stopnia nasilenia problemu, z reguły zalecane jest przeprowadzenie serii 4-10 zabiegów mezoterapii igłowej.
Zastosowanie zabiegu
Mezoterapia igłowa sprawdza się przy bardzo wielu problemach dotyczących owłosionej skóry głowy, których stan najczęściej ulega osłabieniu pod wpływem stosowania ubogiej w składniki odżywcze diety, negatywnego oddziaływania czynników atmosferycznych, nieprawidłowej pielęgnacji czy stresu. Tendencja włosów do przesuszenia, przerzedzenia i łamliwości, wzrasta również z uwagi na wiek i predyspozycje genetyczne, co jest bezpośrednio związane także ze stopniową utratą kolagenu. Z tego względu szczególną efektywność zabiegu zapewnia wykorzystanie tropokolagenu. Ten złożony z trzech cząsteczek kolagenu biopolimer, tworzy strukturę dla grubszych włókien kolagenowych, a w organizmie jest naturalnie syntetyzowany przez fibroblasty. Jego zastosowanie sprawdza się też w przypadku poważniejszych problemów z włosami, w tym niedoborach minerałów i witamin czy takich schorzeniach jak łysienie androgenowe czy plackowate, gdzie może spowolnić ich postępowanie. Mezoterapia igłowa tropokolagenem idealnie sprawdza się także jako kuracja regeneracyjna i wzmacniająca po zabiegu przeszczepu włosów.
Przebieg zabiegu
Mezoterapia to zabieg odżywczy, który pobudza wzrost nowych włosów i jednocześnie hamuje ich wypadanie. Ze względu na możliwość wykorzystania kolagenu, iniekcja odpowiednich preparatów odbudowuje, wzmacnia i regeneruje struktury skóry głowy. Substancje odżywcze mogą dotrzeć do jej najgłębszych warstw, dzięki czemu działają korzystnie na mikrokrążenie i pozwalają zachować odpowiednie jej nawilżenie. Poza tropokolagenem w mezoterapii stosowane są także dodatkowe składniki, zawierające naturalnie występujące minerały i witaminy. Sam zabieg powinien być poprzedzony konsultacją, która pozwoli na prawidłowe dobranie zabiegu do potrzeb pacjenta. Procedura rozpoczyna się od naniesienia na głowę pacjenta preparatu do dezynfekcji, dzięki czemu mieszki włosowe są oczyszczane z zanieczyszczeń, a także z resztek sebum i złuszczonego naskórka. W kolejnym etapie specjalista wykonuje serię wstrzyknięć za pomocą cienkiej igły, wykorzystując do tego indywidualnie dobrany preparat kolagenowy. Zabieg trwa ok. 10-20 minut i jest praktycznie bezbolesny, a w przypadku zwiększonego dyskomfortu można podać znieczulenie miejscowe.
Czy mezoterapia igłowa skóry głowy jest skuteczna?
Czy mezoterapia mikroigłowa skóry głowy jest skuteczna? Na efektywność tego zabiegu wpływa kilka czynników ze szczególnym wskazaniem na rodzaj zastosowanych preparatów. Na rynku można znaleźć obecnie wiele produktów do tego przystosowanych, ale najważniejsze jest aby był to wyrób medyczny, zarejestrowany do podania doskórnego. Aby były skuteczne, powinny także odpowiadać potrzebom pacjentów pod względem ich indywidualnej kondycji zdrowotnej, przedziału wiekowego czy specyfiki problemu z włosami. Ważne są także składniki jakie zawierają, aby móc wykluczyć reakcje alergiczne lub autoimmunologiczne organizmu.
Właściwości tropokolagenu
Tropokolagen typu I stosowany w zabiegach na skórę głowy przynosi bardzo dobre rezultaty. Jest on prekursorem kolagenu dojrzałego oraz formę potrójnej helisy, a do macierzy zewnątrzkomórkowej przedostaje się dzięki neosyntezie z udziałem fibroblastów. Biorusztowanie utworzone przez włókna kolagenu podnosi integralność tkanek oraz ich sprężystość, dzięki czemu przyczynia się do wzmocnienia włosów, poprawy ich wyglądu oraz zahamowania łysienia. Tropokolagen podany w okolicę mieszka włosowego, pomnaża wokół niego naczynia włosowate, które wzmacniają cebulkę włosa.
Nasza strona zawiera wyszukiwarkę, która pozwala na znalezienie gabinetów oferujących mezoterapię igłową na owłosioną skórę głowy.
Materiał ma charakter wyłącznie edukacyjny i skierowany jest do specjalistów. Więcej informacji na temat produktów zawierających tropokolagen można otrzymać poprzez formularz kontaktowy.