Mezoterapia szyi i dekoltu to zabieg, który pozwala na zregenerowanie skóry w tych obszarach. Z wiekiem ulega ona zwiotczeniu, przesuszeniu oraz wielu innym objawom związanym z fotostarzeniem, upływającym czasem czy ciągłym narażeniem na działanie wolnych rodników. Specjalistyczny zabieg jest sposobem na przywrócenie prawidłowego napięcia mięśnia szerokiego szyi, spłycenie zmarszczek między piersiami czy zniwelowanie blizn. W mezoterapii konieczne jest zastosowanie odpowiednich produktów, które znaleźć można właśnie w ofercie dystrybutora AMBRA Group.
Spis treści:
Na czym polega?
Wykorzystanie kolagenu
Wskazania do terapii
Efekty zabiegu
Efektywny tropokolagen typu I
Na czym polega mezoterapia szyi i dekoltu?
Mezoterapia szyi i dekoltu jest zabiegiem odmładzającym i ujędrniającym skórę, którego działanie opiera się na stymulowaniu fibroblastów do wzmożonej aktywności, wzrostu produkcji nowych włókien kolagenowych oraz usprawnieniu procesów regeneracyjnych. Procedura ta polega na podaniu do skóry preparatu z odpowiednią substancją czynną, a także mieszanką witamin i składników odżywczych. Efektem tego zabiegu jest wzrost objętości skóry, intensywne nawilżenie, poprawa napięcia i wygładzenie zmarszczek w obszarze szyi i dekoltu, a tym samym odmłodzenie wyglądu zewnętrznego.
Wykorzystanie kolagenu
W mezoterapii, jako jeden ze składników aktywnych, wykorzystywany jest kolagen, czyli białko będące głównym budulcem skóry. Miejscowe dostarczenie go do skóry właściwej szyi i dekoltu sprawia, że jego ubytki spowodowane procesami starzenia, mogą być naturalnie przywrócone. Z wiekiem, ilość kolagenu w organizmie maleje, co prowadzi do utraty elastyczności i jędrności skóry. Ubytek tej substancji po 25. roku życia sięga nawet 1,5 proc. w ciągu roku. Objawy spadku ilości kolagenu można znacząco zniwelować, przeprowadzając zabieg mezoterapii z jego wykorzystaniem. Szczególnie efektywny okazuje się być naturalny kolagen wieprzowy w formie tropokolagenu, czyli złożonego biopolimeru, zbudowanego z trzech cząsteczek kolagenu. Funkcjonuje on jako budulec strukturalny grubszych włókien kolagenowych, a jego synteza przez komórki zwane fibroblastami, odbywa się w tkance łącznej.
Jak przebiega mezoterapia igłowa na szyję i dekolt?
Mezoterapia igłowa na szyję i dekolt jest zabiegiem o niskiej inwazyjności. Procedura polega na podaniu odpowiedniego preparatu do skóry właściwej w drodze iniekcji, co trwa średnio od 10 do 30 minut. Obszar poddawany zabiegowi znieczula się miejscowo, wykorzystując w tym celu krem, zawierający substancje przeciwbólowe, nakładany na ostrzykiwaną skórę odpowiednio wcześniej. Pozwala to utrzymać komfort zabiegu nawet u bardziej wrażliwych na ból pacjentek. Preparat wstrzykiwany jest przy użyciu bardzo cienkiej igły, a znajdujące się w nim mikrocząsteczki, są w pełni kompatybilne z kolagenem naturalnie występującym w skórze człowieka.
Wskazania do terapii
Zabieg ten polecany jest pacjentkom, które chcą odmłodzić skórę szyi i dekoltu, opóźnić naturalne procesy starzenia oraz poprawić ogólny wygląd skóry, poprzez syntezę substancji budulcowych o całkowicie naturalnym pochodzeniu. Mezoterapia znajduje zastosowanie także w przypadku potrzeby wyeliminowania objawów powiązanych z występowaniem chorób metabolicznych, które mają bezpośredni wpływ na kondycję tkanki łącznej. Przy zastosowaniu odpowiednich protokołów zabiegowych, kolagen może pomóc zredukować rozstępy, blizny oraz inne miejscowe niedoskonałości skóry różnych obszarów ciała. Poza szyją i dekoltem, procedura ta znajduje zastosowanie także w przypadku twarzy, piersi, dłoni czy kolan.
Jakie korzyści zapewnia mezoterapia igłowa szyi i dekoltu?
Mezoterapia igłowa szyi i dekoltu jest bardzo powszechnie stosowanym zabiegiem medycyny estetycznej, którego przeprowadzenie zapewnia wiele korzyści. Procedura ta może wspierać inne preparaty używane w terapii odmładzającej, takie jak kwas hialuronowy, toksyna botulinowa, czy mieszanki minerałów i witamin. Zabieg przynosi dobre efekty już po kilku sesjach, a także może być powtarzany z dużą częstotliwością. Mezoterapia jest w pełni bezpieczna i odpowiednia dla większości pacjentów. Rekonwalescencja nie jest konieczna, a śladowe zaczerwienienia, uczucie pieczenia i niewielki ból są naturalnymi oraz samoistnie ustępującymi objawami.
Efektywny tropokolagen typu I
Największą efektywność w mezoterapii zapewnia tropokolagen, czyli najmniejsza jednostka kolagenu, będąca prekursorem jego dojrzałej formy. Przestrzenna sieć, utworzona przez dojrzałe włókna kolagenu, spełnia funkcję rusztowania, które podnosi integralność strukturalną i sprężystość tkanek. W rezultacie zwiększa się ich odporność na rozciąganie. Zastosowanie kolagenu typu I pochodzenia wieprzowego w postaci tropokolagenu, dzięki pełnej biokompatybilności z kolagenem ludzkim produkowanym przez fibroblasty, daje gwarancję, że zabieg będzie bezpieczny, a zarazem bardzo skuteczny.