Strona główna » Blog » Naturalny kolagen do twarzy

Naturalny kolagen do twarzy

naturalny kolagen

Naturalny kolagen do twarzy jest stosowany w medycynie estetycznej, a także zabiegach pielęgnacyjnych i suplementacji dietetycznej. Sprzyja regeneracji, może pomóc w przywróceniu skórze odpowiedniego stanu, a także właściwego napięcia mięśni. Kolagen typu I może działać zapobiegawczo w procesach starzenia się skóry i przywracać jej zdrowy wygląd. Przekonaj się, jaki sposób podawania kolagenu jest najskuteczniejszy – mezoterapia, kosmetyki na skórę czy też suplementacja w diecie.

Jak sprawdza się kolagen naturalny do twarzy jako suplement diety?

Planujesz wybrać dobry, naturalny kolagen do twarzy? Zastanawiasz się, jak stosować go w postaci suplementów diety? Czy taka forma kolagenu, dostarczanego do całego organizmu, może mieć pozytywny wpływ również na skórę twarzy? Nie od dziś wiadomo, że właściwa, zdrowa dieta, bogata w różnorodne składniki odżywcze, ma pozytywny wpływ na stan skóry, w tym również cerę. Suplementy diety z kolagenem, mogą wspierać uzupełnianie niedoborów tego cennego budulca naszego organizmu jakim jest białko. Jak uzyskać ich dobry wpływ na skórę twarzy?

Zdrowa dieta i tryb życia sprzyjające pięknej cerze

Żaden suplement diety nie jest w stanie zastąpić zdrowego odżywiania oraz stylu życia, które odgrywają kluczową rolę w procesach starzenia się skóry oraz jej właściwego odżywienia. Dlatego, bazą do stosowania nutraceutyków kolagenowych, powinna być weryfikacja Twojego sposobu życia, przyzwyczajeń i wprowadzenie ewentualnych zmian. Te, w połączeniu z dobrze dobranym suplementem, mają szansę przynieść wymierne efekty.

Kolagenowe suplementy diety dla wymagających

Aby suplement diety z naturalnym kolagenem miał pozytywny wpływ na skórę, powinien być dobrej jakości oraz zawierać odpowiednią dawkę substancji czynnych. To, czy będzie to proszek, płyn, czy tabletki przyjmowane doustnie, odgrywa mniejsze znaczenie. Istotne mogą być natomiast substancje pomocnicze – kompleksy witamin i minerałów, na przykład witamina C, E, kwasy tłuszczowe omega-3, miedź, żelazo czy cynk, które odgrywają znaczną rolę w utrzymaniu skóry w dobrej kondycji.

Czy doustne przyjmowanie kolagenu na cerę ma sens?

Kolagen, który jest białkiem fibrylarnym, stanowi jeden z podstawowych budulców organizmu ludzkiego. Jego suplementacja w celu ukierunkowanym na poprawę jakości skóry ma sens, bo jest to białko niezbędne, choć syntetyzowane w organizmie. Oczywiście suplement musi zawierać odpowiedni typ kolagenu, który w procesie trawienia zostanie rozłożony na poszczególne aminokwasy. Są one potem wykorzystywane w całym organizmie. Nie można zatem ściśle ukierunkować działania doustnego suplementu. Jednak zgodnie z badaniami ma on szansę na poprawę ogólnego stanu skóry, w tym poziomu nawilżenia.

 
 
trypokolagen twarz

Czy kolagen naturalny do twarzy w kosmetykach jest skuteczny?

Kolagen naturalny do twarzy, do użytku zewnętrznego w postaci kremu, serum, maski czy innych preparatów, wydaje się lepszym pomysłem niż suplement, bo powinien mieć działanie ukierunkowane. Czy tak jest w istocie? Oczywiście, podstawą musi być jego regularne stosowanie, zgodne z zaleceniami producenta kosmetyku. Jak wygląda skuteczność kremu z kolagenem, czy faktycznie to właśnie białko wpływa na poprawę stanu skóry, czy też inne składniki kosmetyku?

Regularne stosowanie to podstawa

Cząsteczki kolagenu są na tyle duże, że nie przedostaną się przez barierę zdrowego naskórka do głębszych partii. Dlatego możliwość odbudowy włókien kolagenowych, wykorzystująca kolagen dostarczany przez skórę w kosmetykach jest niemożliwa, o ile w zabiegu nie zostanie przerwana lub silnie osłabiona bariera skórna. Jednak naturalny kolagen posiada właściwości okluzyjne, które tworząc barierę na skórze, pomagają zachować jej prawidłowe parametry, zatrzymując również inne aktywne składniki kosmetyku, które mogą wniknąć głębiej. Dlatego jego działanie ma sens, ale nie taki, jakiego oczekiwałby konsument decydujący się na kolagenową regenerację skóry poprzez stosowanie kosmetyków.

Skuteczność kremów kolagenowych potwierdzona badaniami

Jak wynika z właściwości samego kolagenu oraz przeprowadzonych badań, kosmetyki z kolagenem mogą mieć pozytywny wpływ na skórę, jednak nie wprowadzają substancji w jej głębokie warstwy, regenerując ją. Dlatego, jeżeli chcemy zobaczyć faktyczne miejscowe efekty, stosowanie samego kremu nie wystarczy. Mezoterapia kolagenowa wydaje się lepszym rozwiązaniem, gdyż działa dokładnie tam, gdzie potrzebna jest pomoc w odbudowie włókien kolagenowych.

Naturalny kolagen do twarzy w mezoterapii - efektywność zabiegów

Zabiegi iniekcyjne, wykorzystujące kolagen naturalny do twarzy, dostarczają kolagen dokładnie w miejsce, w którym konieczna jest odbudowa jego włókien. Pozwala to nie tylko zredukować negatywne efekty zachodzących w organizmie procesów starzenia się skóry, ale również poprawić wygląd blizn, w tym także tych potrądzikowych, czy też przywrócić właściwe napięcie mięśniowe, zmniejszając widoczność spowodowanych nim zmarszczek. Mezoterapia tropokolagenem typu I cechuje się niską inwazyjnością oraz potwierdzoną skutecznością.

Tropokolagen typu I i cenne substancje pomocnicze

Nasza oferta obejmuje gotowe preparaty do iniekcji, zawierające najmniejsze cząsteczki kolagenu – tropokolagen typu I oraz substancje pomocnicze, sprawdzające się w określonych zastosowaniach. Collagen Medical Devices umożliwiają poprawę jakości włókien kolagenowych w miejscu iniekcji, a także przyspieszenie procesów metabolicznych w tym obszarze.

Niska inwazyjność i maksymalna skuteczność

Mezoterapia polega na wprowadzeniu do skóry odpowiednich substancji regenerujących i odżywczych za pomocą iniekcji – szybkiego wkłucia i powolnego wprowadzania niewielkiej ilości preparatu. To właśnie małe dawki, podawane w sposób cykliczny, zapewniają skuteczność. Tropokolagen z naszej oferty jest idealnym biomateriałem, z uwagi na praktycznie brak działań ubocznych, naturalną biodegradowalność oraz niski poziom immunogenności – ze względu na strukturalne podobieństwo do kolagenu ludzkiego.

Działanie dokładnie tam, gdzie pojawia się problem

To, co decyduje o przewadze mezoterapii nad innymi sposobami dostarczania do organizmu kolagenu, to miejsce iniekcji równoważne z miejscem działania. Dzięki temu możliwe jest dotarcie dokładnie tam, gdzie trzeba walczyć z problemem niedoskonałości skóry. Dodatkowo, tak podany kolagen, w sposób bezpośredni wpływa na strukturę i odbudowę włókien, zatem skuteczność tej metody jest wysoka.

Nie tylko przeciwdziałanie procesom starzenia

Iniekcje z preparatami tropokolagenu są szeroko wykorzystywane w medycynie estetycznej, medycynie bólu czy stomatologii. Mogą poprawiać zdolności do regeneracji skóry, spłycać zmarszczki, redukować blizny i rozstępy, a także poprawiać strukturę tkanki podskórnej. Mają również potwierdzone działanie na mięśnie mimiczne, poprawiając ich napięcie i tonus.

Różnorodne preparaty kolagenowe, o możliwym pozytywnym działaniu na twarz, stają się coraz popularniejsze. Warto jednak mieć świadomość, że kierunkowe działanie na konkretne partie skóry, wspierające jej wewnętrzną regenerację, jest możliwe tylko z wykorzystaniem bezpośrednich iniekcji lub innych zabiegów wprowadzających cząsteczki kolagenu w skórę na danym obszarze. Dlatego mezoterapia tropokolagenem typu I jest najskuteczniejszym rozwiązaniem w pielęgnowaniu swojej skóry twarzy oraz całego ciała.