Strona główna » Blog » Preparaty do mezoterapii igłowej

Preparaty do mezoterapii igłowej

mezotereapia igłowa

Preparaty do mezoterapii igłowej są stosowane w różnych dziedzinach medycyny i stanowią zwykle kompozycję kilku substancji aktywnych. Ich składniki mogą mieć działanie nawilżające, odżywcze, wspierające regenerację tkanek. Stosuje się je w zabiegach medycyny estetycznej oraz stomatologii, a także w leczeniu bólu czy jako wsparcie w procesie rehabilitacji stawów. Jaki preparat warto wybrać?

Innowacyjne preparaty do mezoterapii igłowej w różnych dziedzinach medycyny

Różnorodne preparaty do mezoterapii igłowej skóry głowy, twarzy, szyi czy innych części ciała, cieszą się wśród specjalistów dużym uznaniem. Są to wyroby medyczne o sprawdzonym składzie i działaniu. Sam zabieg mezoterapii igłowej z założenia jest prosty i niewymagający ingerencji chirurgicznej. Polega on na wprowadzeniu w określoną przestrzeń organizmu (najczęściej warstwę skóry) substancji aktywnych za pomocą iniekcji. Jednak o jego skuteczności decyduje nie tylko umiejętna iniekcja preparatu, lecz także jego właściwy dobór i doskonała jakość. Substancje bazujące na właściwie przygotowanym kolagenie lub kwasie hialuronowym, mogą zawierać zestaw witamin, minerałów lub bioflawonoidów. To świetnie sprawdzające się substancje, stosowane w profesjonalnych zabiegach.

Medycyna estetyczna stale wykorzystuje nowe możliwości

Mimo szeregu sprawdzonych preparatów, w medycynie estetycznej ciągle poszukiwane są nowe rozwiązania. Nieprzerwanie trwają badania nad procesami regeneracji skóry, sposobami na poprawianie wyglądu i spowolnienie naturalnych procesów starzenia. Stąd też, opracowanie preparatów takich jak GUNA Collagen Medical Devices, które wykorzystują naturalny tropokolagen, było tylko kwestią czasu. Wygodne w użyciu, gotowe preparaty dedykowane m.in. zabiegom mezoterapii igłowej, mają specjalnie opracowany skład, dzięki któremu działanie substancji aktywnych jest jeszcze bardziej efektywne.

mezotereapia igłowa

Leczenie bólu różnego pochodzenia

Preparaty zawierające najmniejsze cząsteczki kolagenu – tropokolagen typu I, pomagają w odbudowie struktury tkanek. Ich zastosowanie w zabiegach leczenia bólu jest potwierdzone wieloma badaniami. Pozycja serii linii wyrobów medycznych GUNA Collagen Medical Devices została już solidnie ugruntowana w tym obszarze. Pomoc w rekonwalescencji po urazach mięśniowo-powięziowych z zastosowaniem mezoterapii, jest nieoceniona. Podobnie – zwalczanie bólu kręgosłupa, zarówno ostrego jak i przewlekłego, odnosi dobre skutki przy zastosowaniu kolagenu w odpowiedniej postaci. Osoby skarżące się na bóle stawów mogą także z powodzeniem stosować takie iniekcje.

Innowacyjne podejście do stomatologii i implantologii

Cząsteczki kolagenu znajdują zastosowanie także w dziedzinie stomatologii oraz implantologii stomatologicznej. Zastosowanie naturalnego tropokolagenu typu I w terapii bruksizmu, a także innych schorzeń stomatologicznych, przyniosło zaskakująco dobre rezultaty. Wsparcie w leczeniu ran po zabiegach, chorób przyzębia oraz bólów głowy i stawów skroniowo-żuchwowych, to obszary zastosowań preparatów MD-Tissue, MD-Muscle czy MD-Small Joints. Wygodna forma sterylnych fiolek gotowych do iniekcji, skraca czas wykonywania zabiegu, zapewniając wygodę, higienę i bezpieczeństwo.

 
 

Opinie lekarzy o nowoczesnych preparatach do mezoterapii igłowej

Opinie specjalistów dotyczące nowoczesnych preparatów do mezoterapii igłowej, mogą być zróżnicowane. Wielu z nich dokonuje wyboru jednej serii produktów, uważając ją za skuteczną i niezastąpioną. Jednak medycyna rozwija się na tyle dynamicznie, że otwarcie się na dobrze sprawdzone nowości lub innowacyjne podejście do znanych już środków, pozwala na stałe doskonalenie jakości i skuteczności świadczonych usług. Nie bez znaczenia jest również fakt doboru odpowiedniego preparatu dla danego zabiegu i dostosowanie go do indywidualnych potrzeb pacjenta. Pełna gotowość do użycia, sterylność i brak konieczności wstępnych przygotowań, jest tym co oferują produkty GUNA.

Dzielimy się wiedzą i wynikami badań - Collagen Medical Devices

Misją naszej działalności jest nie tylko wprowadzenie na rynek tropokolagenu doskonałej jakości, potwierdzonej certyfikatami i badaniami. Chcemy przede wszystkim sprawić, aby specjaliści z różnych dziedzin medycyny, poznali nowe możliwości, jakie daje ta substancja. Tropokolagen typu I do stosowania w stomatologii czy medycynie estetycznej, to nowe podejście do zbadanych, znanych i sprawdzonych substancji. Obserwuj organizowane przez nas wydarzenia, dzięki którym możesz bliżej poznać preparaty i efekty ich stosowania, a także zaznajomić się z rezultatami pracy innych lekarzy.

Profesjonalizm w każdym aspekcie, czyli certyfikowane preparaty do mezoterapii igłowej

Pacjenci, korzystając z różnego rodzaju zabiegów, liczą na w pełni profesjonalne podejście. Powinno ono dotyczyć nie tylko wykonywanych procedur medycznych, ale również stosowanych preparatów. Sprawdzone, certyfikowane substancje do mezoterapii igłowej, to nieodzowna część zabiegów. Collagen Medical Devices to wyroby medyczne klasy III, poddawane najbardziej rygorystycznym procedurom oceny zgodności z wymogami stawianymi tego typu preparatom. Dodatkowo, kolagen pochodzenia świńskiego, jest w budowie najbardziej zbliżony do kolagenu ludzkiego, co sprawia, że nie wywołuje reakcji alergicznej. Linia produktów GUNA została poddana badaniom klinicznym, z których wynikami możesz się zapoznać w bazach wiedzy na naszych stronach internetowych. Produkty pozytywnie przeszły rejestrację jako wyrób medyczny w Polsce. Posiadają także włoski certyfikat zgodności z normami produkcji i dystrybucji wyrobów medycznych.

Gotowy produkt do bezpośredniego zastosowania

Linia preparatów GUNA wyróżnia się cechami. dającymi im przewagę nad podobnymi produktami do mezoterapii. I nie chodzi tylko o to, że jako jedyne zawierają najmniejsze jednostki kolagenu typu I, które są w stanie pobudzić organizm do syntezy włókien kolagenowych. Cechy fizyczne preparatów, takie jak wygodne w użyciu sterylne fiolki z gotowym do iniekcji środkiem, czy też specjalne wersje Collagen Medical Devices do zróżnicowanych zastosowań, pomagają w sprawnym i skutecznym osiągnięciu celu, dając lekarzowi możliwości dostosowania zabiegu do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Tropokolagen może być stosowany bez względu na porę roku, również latem. Choć sposób podawania preparatu jest taki sam jak w przypadku innych substancji do mezoterapii, dzięki odpowiednio skomponowanemu składowi i działaniu w nieco odmiennym mechanizmie, uzyskujemy efekt zdecydowanej redukcji bólu podczas wykonywanego zabiegu, w porównaniu do podania konkurencyjnych preparatów.

Zabiegi mezoterapii igłowej, cieszą się dużą popularnością z uwagi na ich skuteczność oraz niewielką inwazyjność. Sprawdzone preparaty do tego rodzaju terapii, to podstawa działania lekarzy w każdej dziedzinie medycyny, gdzie mezoterapia ma zastosowanie. Przekonaj się, jak nowoczesny, naturalny tropokolagen GUNA, może sprawdzić się w leczeniu bólu, stomatologii czy medycynie estetycznej, i wybierz certyfikowany preparat, w ofercie dla profesjonalistów.