Strona główna » Kolagen do mezoterapii

KOLAGEN W MEZOTERAPII

Preparaty COLLAGEN MEDICAL DEVICES to unikalna linia kolagenowych wyrobów medycznych w iniekcjach,
stworzona z myślą o regeneracji włókien kolagenowych.
Regeneracja skóry

Regeneracja
skóry

Mięśnie pod kontrolą

Mięśnie
pod kontrolą

Modelowanie sylwetki

Modelowanie
sylwetki

Włoska firma farmaceutyczna GUNA stworzyła linię iniekcyjnych kolagenowych wyrobów medycznych, której głównym składnikiem aktywnym jest tropokolagen typu I. Powstały one z myślą o leczeniu uszkodzeń wszystkich struktur organizmu człowieka, które zawierają kolagen.

COLLAGEN MEDICAL DEVICES są od 10 lat z powodzeniem stosowane w leczeniu bólu w układzie narządów ruchu – stawów, więzadeł, powięzi, ścięgien, torebek stawowych – wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z uszkodzeniem włókien kolagenowych tkanki łącznej włóknistej. 

Linia produktów CMDs to wyroby medyczne klasy III, poddawane najbardziej restrykcyjnym procedurom oceny zgodności. Zawierają jedyny dostępny na polskim rynku tropokolagen typu I, występujący naturalnie w naszym organizmie.

Lekarz medycyny estetycznej otrzymuje preparat w postaci sterylnych fiolek gotowych do iniekcji, bez potrzeby rozrabiania go z wodą, co znacznie ułatwia i skraca procedurę podania, a przede wszystkim minimalizuje ryzyko wystąpienia jakichkolwiek powikłań w trakcie lub po zabiegu oraz pozwala uzyskać powtarzalność ich efektów.

Preparaty CMDs przeznaczone są do regeneracji i odbudowy zarówno skóry twarzy, szyi, dekoltu i całego ciała, jak również do odbudowy struktury przestrzennej tkanki podskórnej i mięśni.

Mechanizm działania polega na natychmiastowej odbudowie włókien kolagenowych skóry i tkanki podskórnej, bez konieczności oczekiwania na pobudzenie mechanizmu neosyntezy kolagenu przez fibroblasty. Ten proces zostaje zapoczątkowany właśnie przez natychmiastową odbudowę biorusztowania – fibroblasty, po odzyskaniu połączenia z macierzą zewnątrzkomórkową, zaczynają produkować własny tropokolagen typu I, z którego powstają włókna kolagenowe. Dodatkowo, występujące w preparatach CMDs substancje pomocnicze w postaci witamin i bioflawonoidów, przyspieszają metabolizm komórkowy, przyczyniając się do jeszcze efektywniejszego procesu regeneracji tkanek. Zastosowanie preparatów CMDs pobudza dodatkowo proliferację czyli namnażanie fibroblastów oraz ich migrację w rejony uszkodzonej tkanki, co nie tylko ma znaczenie przy regeneracji skóry w zabiegach medycyny estetycznej, ale ma też istotne zastosowanie w procesie gojenia ran, leczenia blizn i rozstępów.

COLLAGEN MEDICAL DEVICES, dzięki tak wszechstronnemu mechanizmowi działania, pozwalają na szybką i skuteczną odbudowę i regenerację skóry i tkanki podskórnej, przyczyniając się do poprawy gęstości, sprężystości i ogólnej kondycji skóry, a tym samym dając pełną satysfakcję z zastosowanych zabiegów.

ZALETY ZABIEGÓW Z COLLAGEN MEDICAL DEVICES:

* możliwość stworzenia indywidualnego programu zabiegów dla każdej pacjentki pod kątem konkretnego problemu