Strona główna » Blog » Zabieg kolagenowy na włosy

Zabieg kolagenowy na włosy

Zabieg kolagenowy na włosy

Zabieg kolagenowy na włosy, polecany jest w przypadku występowania ich wypadania, łamliwości czy osłabienia, które objawia się utratą ich połysku i gęstości. Przyczyny tych problemów mogą być różne, jednak bardzo często wynikają one z kondycji organizmu, procesów chorobowych, stylu życia czy wieku. Na stan włosów wpływa też ich nieodpowiednia pielęgnacja oraz rodzaj stosowanych podczas niej kosmetyków, a także czynniki środowiskowe czy genetyczne.

Spis treści:
Czym jest i kiedy warto się na niego zdecydować?
Zastosowanie zabiegu
Przebieg i efekty zabiegu
Ile kosztuje?
Tropokolagen typu I

Czym jest zabieg kolagenowy na włosy i kiedy warto się na niego zdecydować?

Zabieg kolagenowy na włosy, polega na iniekcji specjalnie dobranych substancji odżywczych, które docierają bezpośrednio do głębokich warstw skóry głowy. Procedura ta nazywana jest mezoterapią igłową, a preparaty do niej stosowane między innymi można znaleźć w naszej ofercie. Zabieg ten zwiększa ilość naczyń włosowatych wokół mieszka włosowego, co wpływa na jego dotlenienie a jednocześnie odżywienie, wzmacniając je przyspieszając ich porost oraz hamując proces wypadania. Mieszki włosowe są dzięki temu stymulowane do wyprodukowania możliwie największej ilości mocnych, silnych i zdrowych włosów. W zabiegu tym szczególną efektywność zapewnia tropokolagen, czyli biopolimer złożony z trzech cząsteczek kolagenu. Stanowi on podstawę strukturalną dla grubszych włókien kolagenowych, a jego synteza odbywa się za pośrednictwem fibroblastów.

Zastosowanie zabiegu

Mezoterapia kolagenowa skóry głowy jest wskazana przy różnych problemach związanych ze stanem włosów. Ich kondycja ulega pogorszeniu pod wpływem niewłaściwej pielęgnacji, diety ubogiej w składniki odżywcze, osłabieniu organizmu, stresu czy nawet oddziaływania czynników atmosferycznych. Włosy stają się rzadkie, łamliwe, suche i mało atrakcyjne również w wyniku przemijających lat oraz związaną z tym utratą kolagenu, na co w dużym stopniu wpływają predyspozycje genetyczne. O kondycji skóry głowy decyduje też sposób pielęgnacji, który często jest nieodpowiedni lub realizowany z wykorzystaniem niewłaściwych kosmetyków.

Zdrowe włosy po zabiegu kolagenowym

Przebieg i efekty zabiegu

Mezoterapia skóry głowy jest kompleksowym zabiegiem odżywczym, który hamuje wypadanie włosów i jednocześnie pobudza wzrost nowych. Zastosowanie kolagenu zapewnia ich strukturom dogłębną odbudowę, regenerację i wzmocnienie. Substancje odżywcze dostarczane są bezpośrednio do głębokich warstw skóry głowy, co poprawia jej mikrokrążenie, odżywia i nawilża. W samej procedurze można wykorzystać zarówno kolagen, jak i mieszanki zawierające naturalne witaminy i minerały. Sama procedura poprzedzona jest wnikliwym wywiadem medycznym, który pozwala na odnalezienie źródła problemu. Zabieg rozpoczyna się od nałożenia na skórę głowy preparatu dezynfekującego, dzięki czemu następuje oczyszczenie mieszków włosowych z sebum i złuszczonego naskórka oraz delikatne pobudzenie krążenia. Kolejny etap polega na wykonaniu serii wstrzyknięć cienką igłą, a sam preparat kolagenowy jest dobierany indywidualnie do potrzeb pacjentów. Sam zabieg mezoterapii skóry głowy trwa zwykle ok. 10-20 minut.

Cena zabiegu kolagenowego na włosy

Cena zabiegu kolagenowego na włosy jest uzależniona zarówno od kosztów samej mezoterapii skóry głowy, jak i używanych w jej celu preparatów. Produkty Collagen Medical Devices włoskiej marki GUNA, których jesteśmy jedynym dystrybutorem w Polsce, w swoim składzie zawierają prekursor dojrzałego kolagenu jakim jest Tropokolagen. 

Tropokolagen typu I

W mezoterapii skóry głowy pod kątem poprawy kondycji włosów bardzo dobre efekty terapeutyczne zapewnia tropokolagen typu I, który jest prekursorem dojrzałego kolagenu w postaci potrójnej helisy. Do zewnątrzkomórkowej macierzy trafia on pod wpływem oddziaływania procesu neosyntezy, w którym swój udział mają fibroblasty. Włókna kolagenu tworzą przestrzenną siatkę w postaci biorusztowania, które zapewnia wymaganą integralność tkanek oraz podnosi ich sprężystość. W mezoterapii skóry głowy używany jest tropokolagen o budowie w 96% biozgodnej z naturalnie syntetyzowanym przez ludzkie fibroblasty kolagenem, dzięki czemu może przynosić bardzo dobre efekty. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą produktów tej marki na naszej stronie, a także zapraszamy do kontaktu w przypadku jakichkolwiek pytań.