ZABIEGI KOLAGENOWE
NA CIAŁO
Zabiegi kolagenowe na ciało to specjalnie opracowane procedury z zakresu medycyny estetycznej, które polegają na miejscowym dostarczaniu tego budulca strukturalnego do skóry właściwej. Produkcja tej substancji w organizmie zmniejsza się na skutek naturalnych procesów starzenia, dlatego zastosowanie zabiegów z jej wykorzystaniem pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów regeneracyjnych. W procedurach tych używane są specjalne preparaty kolagenowe, które w swojej ofercie posiada Regenova Therapeutics.
- fotostarzenie
- zwiotczenie związane z wiekiem
- przesuszenie skóry dłoni
- “bryczesy”
- tkanka tłuszczowa wokół pępka
- “pelikany”
- fałdy pod biustem
- tkanka tłuszczowa nad kolanami i po wewnętrznej stronie ud
- w fazie zapalnej i zanikowej
- powstałych w wyniku zmiany masy ciała, wzrostu masy mięśniowej
- u młodzieży w okresie wzrostu
- będących wynikiem zmian hormonalnych
- między piersiami
- po usuwaniu znamion
- po zabiegach laserowych
- po operacjach
- na udach
- na ramionach
W jakim celu przeprowadza się zabiegi kolagenowe na ciało?
Zabiegi kolagenowe na ciało są sposobem na przywrócenie skórze naturalnej elastyczności i jędrności, których utrata wynika z ubytku włókien kolagenowych i elastynowych. Z wiekiem ich produkcja spada, co prowadzi do występowania niekorzystnych objawów starzenia się. Najbardziej efektywną procedurą z wykorzystaniem kolagenu jest mezoterapia igłowa, która odbywa się poprzez wykonywanie serii nakłuć cienkimi igłami oraz pozostawienie w tych miejscach odpowiedniej ilości preparatu. Najbardziej efektywną forma tego depozytu jest tropokolagen, jako podstawowa jednostka budulcowa dojrzałego włókna kolagenowego, powstającego procesie neosyntezy, za który odpowiedzialne są komórki zwane fibroblastami.
Jakie efekty zapewnia kolagen?
Kolagen przyczynia się przede wszystkim do regeneracji skóry poprzez wyeliminowanie objawów związanych z wiekiem i fotostarzeniem, takich jak zwiotczenie, przesuszenie, utrata gęstości. Zabieg z jego wykorzystaniem może również wspomóc redukcję miejscowo zlokalizowanej tkanki tłuszczowej. Dotyczy to np. fałd pod biustem, wokół pępka, po zewnętrznej stronie ud czy nad kolanami, a także charakterystycznych „bryczesów” i „pelikanów”. Kolagen używany jest też w terapii rozstępów, występujących u młodzieży w okresie wzrostu, będących następstwem zmian hormonalnych, spowodowanych wzrostem masy mięśniowej czy zmianą masy ciała, zarówno tych, znajdujących się w fazie zapalnej, jak i zanikowej. Zabieg może posłużyć do spłycania zmarszczek między piersiami, a także redukowania blizn po laseroterapii, operacjach czy usuwaniu znamion. Kolagen wykorzystuje się też do eliminowania cellulitu na udach czy ramionach.
Jak wyglądają takie zabiegi?
Mezoterapia tropokolagenowa bazuje na podaniu do skóry preparatu z substancją aktywną – kolagenem typu I w formie tropokolagenu, który jest wspierany dodatkowymi składnikami witaminowymi i odżywczymi. Iniekcja odbywa się za pomocą cienkich igieł, wprowadzanych do „problematycznego” obszaru. Zabieg jest małoinwazyjny, prosty; trwa zaledwie 10-30 minut. Nie wymaga również od pacjenta żadnego, specjalnego przygotowania, tak jak wiele innych zabiegów medycyny estetycznej. Dla poprawy komfortu bardziej wrażliwych na ból pacjentek, zabieg mezoterapii można przeprowadzić w znieczuleniu miejscowym, po zastosowaniu odpowiedniego kremu o działaniu przeciwbólowym w obszarze skóry poddawanej zabiegowi. Mikrocząsteczki wstrzykiwane razem z preparatem, pozostają w pełni zgodne z naturalnie występującym w skórze kolagenem. Zabieg można wykonać na różnych obszarach ciała. Aplikacja kolagenu stymuluje aktywność fibroblastów, które zaczynają produkować nowe włókna kolagenowe. W procesie tym następuje poprawa objętości skóry, zoptymalizowanie jej napięcia, uniesienie jej zwiotczałych fragmentów, wygładzenie bruzd oraz zachowanie nawilżenia. Nowe włókna kolagenowe są regularne i równoległe, co w przypadku zabiegu wykonywanego na twarz zapewnia efekt liftingu bez skalpela. Mezoterapia stanowi też zabezpieczenie przed działaniem wolnych rodników, które uszkadzają strukturę tkanek.
Dlaczego warto zdecydować się na zabiegi z kolagenem do ciała?
Zabiegi z kolagenem do ciała pozwalają na kompleksowe odmłodzenie skóry, opóźnienie procesów starzenia i poprawę wyglądu zewnętrznego poprzez wykorzystanie w pełni naturalnych składników budulcowych. Tego rodzaju procedury są też sposobem na zredukowanie niekorzystnych zmian, które występują na skutek chorób metabolicznych. Sam kolagen wspiera efektywność innych substancji i preparatów, takich jak mieszanki witamin i minerałów, kwas hialuronowy czy toksyna botulinowa. Zabiegi z jego wykorzystaniem mogą być powtarzane z dużą częstotliwością, a pierwsze, widoczne rezultaty przynoszą już po paru sesjach. Mezoterapia jest w pełni bezpieczna i wiąże się z krótką regeneracją, a dyskomfort występujący po podaniu iniekcji, nie jest specjalnie odczuwalny i bardzo szybko mija.
Jaki kolagen będzie najlepszy?
W zabiegach na ciało, zastosowanie znajduje prekursor kolagenu dojrzałego, czyi tropokolagen typu I w formie potrójnej helisy. Jego neosynteza przy udziale fibroblastów, odbywa się w macierzy zewnątrzkomórkowej, co prowadzi do wytworzenia biorusztowania dla tkanek w postaci przestrzennej sieci. Wspiera ona integralną strukturę komórek, a także podnosi ich sprężystość i zwiększa odporność na rozciąganie. Tropokolagen typu I pochodzenia wieprzowego, posiada taką samą budowę, co kolagen naturalnie syntetyzowany przez fibroblasty w skórze. Efektywność zabiegu w dużym stopniu zależy od jakości produktów iniekcyjnych, dlatego warto skorzystać z usług sprawdzonego dystrybutora. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą AMBRA Group, gdzie dostępne są wysokiej klasy wyroby z tropokolagenem typu I – Collagen Medical Devices, włoskiego producenta GUNA.